پونیت راجکومار، بازیگر تازه درگذشته هندی، که پیش از مرگ خود داوطلب اهدای چشم‌هایش شده بود موجی ۷هزار نفره از داوطلبان اهدای عضور را در این کشور برانگیخت.

راجكومار - بازيگر هندي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از الجزیره، مرگ پونیت راجکومار، بازیگر پردرآمد و محبوب هندی، موجی از اهدای چشم را در این کشور برانگیخت. پزشکان می‌گویند از زمان مرگ این ستاره در ماه گذشته، بیش از ۷۰۰۰ نفر داوطلب اهدای چشم پس از مرگ شده‌اند.

طرفداران این ستاره مشهور سینمای هند، پس از مرگ نابهنگام او که با اهدای اعضای بدنش همراه شد، تحت تاثیر اقدام وی قرار گرفته‌اند.

راجکومار که به خاطر نقش‌های اکشن پرهیاهوش به ستاره قدرتمند مشهور بود ماه گذشته در سن ۴۶ سالگی و بر اثر حمله قلبی درگذشت؛ مراسم او با حضور هزاران نفر از طرفدارانش توجه رسانه‌های جهان را به خود جلب کرد.

گزارش‌های خبری در روزهای بعد از مرگ او نشان داد که راجکومار داوطلب اهدای چشم‌هایش بوده و بافت چشمان او برای بازگرداندن بینایی چهار نفر استفاده شده است. به گفته بازماندگان راجکومار این سنت در خانواده آنها جریان دارد.

هر دو والد او نیز قبل از مرگشان داوطلب اهدای عضو شده بودند و پزشکان می‌گویند که این رفتار به یک اپیدمی در منطقه محل سکونت این بازیگر تبدیل شده است؛ 

رخا گیانچند، مدیر پزشکی بانک بین‌المللی چشم گفت: «بعد از رسانه‌ای شدن اقدام خوب این بازیگر ما افراد زیادی را می بینیم که برای اهدای کمک می آیند و آگاهی واقعا افزایش یافته است.»

با استقبال گسترده مردم این منطقه از اهدای چشم، داوطلبان اهدای عضو مراسمی را برای بزرگداشت راجکومار برگزار کردند؛ نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، مرگ او را «پیچش بی‌رحمانه سرنوشت» دانست.

کد خبر 639144
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha