مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
۰ نفر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محمودآباد مازندران از ورود نخستین گروه از جمعیت قوها در تالاب سرخرود خبر داد و گفت: تاکنون ۵۵۰ بال قو وارد سرخرود شده‌اند.

قوهای فریادکش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علی‌محمد دعاگو اظهار کرد: تاکنون ۵۵۰ بال قو وارد تالاب سرخرود شدند.

وی با بیان اینکه یک هفته از حضور نخستین گروه از جمعیت قوها در تالاب سرخرود محمودآباد می‌گذرد، گفت: جمعیت قوها در سال‌های گذشته متفاوت بوده حتی گاهی تا ۱۲ هزار بال قو هم وارد تالاب قوها شدند.

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد مازندران با اشاره به اینکه امسال جمعیت کمی از پرندگان مهاجر وارد تالاب‌های شهرستان محمودآباد شدند، اضافه کرد: البته امسال جمعیت قوها نسبت به سال گذشته ۱۰ روز زودتر بود که در این تالاب فرود آمدند.

دعاگو تصریح کرد: جمعیت قوها معمولا تا ۱۰ اسفندماه برای زمستان‌گذرانی در منطقه حضور دارند.

وی با بیان اینکه گونه‌های قوها شامل قوی فریادکش، گنگ و کوچک بود، یادآور شد: جمعیت غالب قوهای مهاجر در منطقه قوی فریادکش هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محمودآباد اظهار کرد: با توجه به حضور گردشگران و مردم در منطقه، محیط‌بانان به‌صورت شبانه‌روزی در منطقه حضور دارند.

دعاگو با تاکید بر حفظ آرامش و جلوگیری از ایجاد سروصدا در منطقه، بیان کرد: ساقه‌های باقی مانده برنج در شالیزارها غذای اصلی این قوهاست وقتی این منبع غذایی تمام می‌شود و مو مصرف قرار می‌گیرد، مردم و جمعیت دوستداران طبیعت غذای این قوها را تامین می‌کنند.

کد خبر 638704

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار