یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
۰ نفر

امیدهای ایران امروز به مصاف تاجیکستان می‌روند تا تیم اول گروه B را مشخص کنند.

مهدوی‌کیا

به گزارش همشهری‌آنلاین، تیم ملی امید ایران امروز در آخرین بازی از مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا به مصاف تاجیکستان می‌رود. این بازی از ساعت ۱۷:۳۰ به‌وقت تهران در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می‌شود و ۲ تیم ۶ امتیازی گروه B رقابت نزدیکی برای صعود به مرحله بعدی خواهند داشت. امیدهای ایران با هدایت مهدی مهدوی‌کیا در ۲ بازی قبلی نپال را با نتیجه ۴ بر صفر و لبنان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داده‌اند. تیم میزبان این گروه یعنی تاجیکستان نیز ۲ بازی قبلی را برده و البته یک گل بیشتر از ایران زده است.

تاجیک‌ها تیم لبنان را یک بر صفر بردند اما در عوض نپال را ۶ تایی کردند تا با تفاضل گل بهتر نسبت به ایران در صدر جدول قرار بگیرند. به این ترتیب ایران برای اول‌شدن در گروه B نیازمند پیروزی است اما تاجیکستان با یک مساوی هم سرگروه می‌شود. البته ایران مشکلی برای صعود ندارد و اگر با ۶ یا ۷ امتیاز تیم دوم گروه B شود، باز هم به‌احتمال فراوان در مرحله نهایی حاضر خواهد بود.

رقابت‌های مقدماتی زیر ۲۳ ساله‌های آسیا در ۱۱ گروه مختلف برگزار می‌شود. ۱۱ تیم اول به‌همراه ۴ تیم برتر از بین تیم‌های دوم به مرحله نهایی صعود می‌کنند تا به همراه ازبکستان که میزبان رقابت‌هاست، مرحله نهایی را برگزار کنند. با توجه به نتایجی که در سایر گروه‌ها به‌دست آمده، هر یک از ۲ تیم ایران و تاجیکستان در گروه B دوم شوند، احتمالا یکی از ۴ تیم صعودکننده از جمع تیم‌های دوم خواهند بود. البته مهدی مهدوی‌کیا در مصاحبه‌های اخیرش تأکید کرده صعود تیم ملی امید به مرحله نهایی اهمیت چندانی برای او و کادرش ندارد چون آنها بیشتر روی اهداف بلندمدت خود یعنی صعود به المپیک ۲۰۲۴ تمرکز کرده‌اند.

به‌هرحال، جدال ایران و تاجیکستان از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در دوشنبه آغاز می‌شود و صداوسیمای ایران هم برخلاف قول‌هایی که در ابتدای مسابقات داده بود، همچنان از پخش این مسابقات عاجز است.

کد خبر 634940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار