فرمانده هوانیروز ارتش گفت: سامانه‌های موشکی برد بلند در هوانیروز بهینه و بحث قطعه‌سازی در حوزه آماده به کاری بالگردها به‌خوبی پیگیری شده است.

یوسف قربانی

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از برنا،  امیر سرتیپ «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش در مراسم الحاق یک فروند هواپیمای فرندشیپ تازه بازآمد ارتش که روز پنجشنبه در فرودگاه مهرآباد انجام شد، گفت: برروی این هواپیما ۳۰ هزار نفرساعت کار انجام و ۳۰۰ قطعه آن تعویض شد. متأسفانه در ابتدای این فعالیت شرایط خوبی نداشتیم، اما با تلاش و اقدام جهادی به جایگاه مطلوبی رسیدیم.


فرمانده هوانیروز ارتش  با بیان این که کار امروز امری بسیار ارزشمند و انقلابی است، افزود: در نیروهای مسلح به این فرمایش حضرت امام (ره) که فرمودند «ما می‌توانیم» لبیک گفته شده و همه به‌عنوان یک الگو به آن مهم توجه دارند.

سرتیپ قربانی در ادامه گفت: اگر امروز اقتداری در نیروهای مسلح وجود دارد و در دکترین نظامی جهان، جمهوری اسلامی ایران نقش پررنگی دارد به دلیل لبیک نیروهای مسلح به همین شعار «ما می‌توانیم» است.

وی اضافه کرد: موضوع مهم و مورد توجه دیگر، نیروی انسانی ارزشمند جمهوری اسلامی است؛ ۴۸ هزار شهید ارتش افرادی توانمند و خداباور بودند که اگر این شهدا، جانبازان و ایثارگران نبودند، شاید شرایط امروز به گونه دیگری بود.

فرمانده هوانیروز ارتش افزود: علت دیگر مطرح بودن نیروهای مسلح ایران در سطح جهانی، همین روحیه خودباوری و اعتماد به نفسی است که به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا به دست آمده است.

سرتیپ قربانی با اشاره به رشادت‌های کادر فنی و خلبانی هوانیروز و نیروی هوایی در جنگ تحمیلی گفت: جنگ تحمیلی جنگی نابرابر بود که با پشتیبانی، قدرت‌های استکباری انجام شد و صدام فکر می‌کرد که در مدت کوتاهی به تهران می‌رسد، اما رشادت و ازجان‌گذشتگی نیروهای نظامی و مردمی کشور باعث شد که توطئه‌های دشمنان شکست خورده و ماشین جنگی ارتش بعثی در همان روزهای اول زمین‌گیر شود و آن‌ها اعتراف کردند که نیروی هوایی ارتش و هوانیروز، کمر آن‌ها را در روزهای نخست جنگ شکست.

وی گفت: امروز در جهان و در منطقه هرکاری انجام شود، حضور جمهوری اسلامی در آن به‌عنوان یک مؤلفه مقتدر، تعیین‌کننده است. امروز ارتش روی پای خود ایستاده و باید توجه کنیم که این ۴۸ هزار شهید برای نظام جمهوری اسلامی قدرت بازدارندگی خلق کرده‌اند.

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه امروز خانواده شهدا پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند، افزود: نیروهای مسلح ما امروز قوی و قدرت بلامنازع منطقه و جهان هستند و ارتش ما یک ارتش انقلابی و همیشه در کنار مردم است. ما نیروهای مسلح زمانی که دشمنی مقابل‌مان باشد، علیه آن ید واحده می‌شویم و زمانی که مردم عزیز کشور به ما نیاز پیدا کنند در کنارشان خواهیم بود.

سرتیپ قربانی  گفت: در سیل، زلزله و وقتی بحرانی رخ می‌دهد، همه دست به دست هم می‌دهیم تا بحران را مدیریت کنیم. در زلزله کرمانشاه پروازهای زیادی انجام شد که کاری انقلابی بود یا در سیل لرستان و گلستان اقدامات خوبی انجام شد، در انتخابات ریاست جمهوری نیز از سوی هوانیروز اقدامات مؤثری برای جابه‌جایی صندوق‌های رای شکل گرفت.

وی افزود: امروز ما در بحث اورژانس کشوری، ۳۰ استان را پوشش می‌دهیم و با تلاش خود، نزدیک به هزار نفر را از مرگ نجات داده‌ایم.

فرمانده هوانیروز ارتش همچنین با اشاره به پیشرفت‌های تسلیحاتی و تجهیزاتی هوانیروز گفت: ما به سامانه بومی دید در شب دست یافته و این سامانه را بر بالگردها نصب کرده‌ایم؛ سامانه‌های موشکی برد بلند نیز در هوانیروز بهینه و بحث قطعه‌سازی در حوزه آماده به کاری بالگردها به‌خوبی پیگیری شده است.

کد خبر 634574

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha