فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای هیچ اشغالگری نیست و اسلام این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهد. 

سردار حسین سلامی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا]، سردار سرلشکر حسین سلامی، پیش از ظهر امروز (۶ آبان‌ماه) در اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان که با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در مصلای خاتم‌الانبیای زنجان برگزار شد، اظهار کرد: افتخار می‌کنیم در میان مردم زنجان، مردمی که همه عشق‌شان یادآوری خاطره ریختن آب در کنار شریعه فرات توسط مظهر جوانمردی است؛ مردمی که دست‌های بریده را دوست دارند و هرساله در روز هشتم محرم از این دست‌های قطع شده، تجلیل می‌کنند. 

وی افزود: زنجانی‌ها مردمانی هستند که اسوه حسنه آن‌ها صفات زیبای علمدار کربلا است. هر قوم و جامعه‌ای شبیه آن چیزی می‌شود که به آن عشق می‌ورزد؛ مردمان هر جامعه شبیه حقیقتی می‌شوند که به آن وفا دارند و برای آن جان می‌دهند و زنجانی‌ها در همه صحنه‌ها ابوالفضلی عمل می‌کنند. هر جا که پیشوای امت نیاز بداند، آنان در قلب حادثه و واقعه حضور شرافت‌مندانه و غیرت‌مندانه دارند و از این جهت حضور در میان آنان افتخاری الهی است. 

این مسئول ادامه داد: زنجان را با ستارگان پرفروغش در آسمان فداکاری و وفاداری می‌شناسیم؛ با ۳۵۳۵ شهید؛ با مردان بزرگی که ضامن عزت دائمی ما شدند و مردان جانبازی که ضامن عظمت، شکوه و جاودانگی اسلام در این سرزمین شدند. با خانواده شهدایی که صبر و رضا شدن در محضر الهی را معیار عمل خود قرار دادند. می‌دانیم آنان که شهدای‌شان را بدرقه کردند، همه آرزوی‌شان را بدرقه کردند، در حالی که بیشترین نیاز را به بودن در کنار فرزندان‌شان داشتند؛ اما با دستان خود لباس جهاد را بر قامت آنان پوشاندند و آنان را بدرقه کردند و هرگز به فکر بازگشت آن‌ها نبودند. در حالی که شهیدان به آرزوی خود رسیدند، خانواده‌ها آرزوهای خود را از دست می‌دادند که این ایثار و شکوه بزرگ‌تری است. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه واقعیت این است که همیشه از صدر اسلام تا به امروز، جهاد و شهادت ضامن سعادت مسلمانان شده است، تصریح کرد: هر زمان که خورشید اسلام بر عالم درخشید و طلوع کرد، همه مستکبران در مقابل طلوع این خورشید ایستادند. چه آن زمان که در صدر اسلام، پیامبر (ص) پیام وحی، عدالت و آزادی را بر انسان‌ها می‌خواند، جنود شیطان در مقابل ایشان ایستادند و چه در زمان امامان (ع)، اصحاب زر و زور، منافقان و مشرکان ایستادند تا نور خدا را خاموش کنند. 

وی افزود: در عصر جدید نیز انقلاب اسلامی ایران که بعثت نوین اسلام را برای نجات بشریت از جاهلیت نوین و برای نجات مسلمانان از دست طاغوت و بازگرداندن مجد و عظمت اسلام و زنده کردن و احیای دوباره تمدن اسلامی و جاری شدن وحی در جامعه، همچنین برای پرستش خدای بزرگ، جایگزین کرد و ایمان، معنویت و اخلاق به جای شرک، کفر، الحاد و ابتذال برای عزت و شکوه مسلمانان ظهور کرد. انقلاب اسلامی حرکت بزرگی را در عصرظلمت آغاز کرد و این معجزه خداوند بر قلب امام راحل بود که در دوره‌ای که مسلمانان که در گورستان جهالت و استعمار جدید دفن شده بودند و خبری از عزت و شکوه آنان نبود؛ شکوه معنوی مسلمانان کم‌فروغ و غیرمسلمانان بر مسلمانان مسلط بودند؛ از عدالت خبری نبود و چیزی به عنوان عالم اسلام مطرح نمی‌شد که در این زمان چراغی روشن شد. 

این مسئول ادامه داد: در مقابل این چراغ، دشمنان ایستادند تا نور خداوند را خاموش کنند اما این‌بار مسلمانان و به‌خصوص ملت ایران، با دستگیری از خاطرات غم‌انگیز صدر اسلام و با تاسی از واقعه عاشورا و تنهایی حسن‌بن علی (ع) در مقابل معاویه و با آرزوهای فشرده و متراکم امام خود را در میدان جنگ تنها نگذاشتند و اهدا ۳۵۳۵ شهید از استان زنجان، نشان دادند امام‌شان را تنها نخواهند گذاشت. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه زنجان مفتخر به سروهای بلندقامت شهادت است، بیان کرد: شهدا، آموزگاران ایستادگی و ارمغان‌آوران عزت، امنیت و شکوه هستند. آنان هرگز نمی‌میرند و شناسنامه‌شان باطل نمی‌شود؛ خداوند از فضل خود به آنان فرح بخشیده و ایشان شافع ما نزد خداوند هستند. 

سردار سرلشکر سلامی با یادآوری اینکه خداوند شهدا را به خانواده‌های‌شان بازمی‌گرداند و این داستان دل‌انگیز شهادت است، گفت: نمی‌توان در دنیای امروز جز با ایستادگی به امنیت و استقلال رسید. مستکبران بر حسب معیارهای ظاهری، قدرتمند هستند؛ قدرت اقتصادی قوی‌تری دارند؛ اگر چنین نبود مستکبر نمی‌شدند. آنان همه عالم را غارت کردند تا قدرتمند شده و بر جهان مسلط شوند و عالم اسلام جزو هدف‌های کلیدی آنان است. آنان نمی‌توانند حاکمیت اسلام و قدرت مسلمانان را ببینند. آن‌ها معتقدند بدون در اختیار داشتن جهان اسلام، قدرتمند نیستند؛ آن‌ها نمی‌خواهند مسلمانان بر سرنوشت‌شان حاکم باشند زیرا آن‌ها قدرت، شوکت ظاهری و امپراطوری و سیطره خود را برجهان در فضای غلبه بر مسلمانان می‌بینند؛ آن‌ها معتقدند بدون در اختیار داشتن جهان اسلام قدرتمند نیستند و باید مسلمانان و جهان اسلام را در نقشه سیاسی خود توصیف کنند. آن‌ها می‌خواهند مسلمانان بر سرنوشت خود حاکم نباشند و نقطه اصلی و قلب این سیاست خطرناک ایران اسلامی است؛ به همین دلیل همه تهاجم خود را متوجه این جغرافیای مهم و موثر جهان اسلام کرده‌اند. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اگر ضعفی باشد، کشورها اشغال و مردم و نوامیس از خانه‌های خود اخراج می‌شوند، افزود: مگر می‌شود ایستاد تا نوامیس ما اسیر و آواره شود که این همان آرمان و غیرت ابوالفضلی زنجانی‌ها است. به فضل الهی و قوت رهبر حکیم که از منطق قرآن الهام می‌گیرند، روحانیت و صلابت پیشوایان ما در قامت بلند و در قلب مطمئن و ذهن بیدار او متجلی است که به برکت این رهبر که عمود خیمه باعظمت اسلام است و نه یک ملت، ملت‌های مسلمان خصوصا ملت ایران که از تاریخ آموخته است، باید به کلام رهبرشان گوش فراهند و آهنگ حرکات خویش را با کلمات رهبر فرزانه انقلاب تنظیم کرده و در میدان بمانند و ثبات قدم به خرج دهند؛ صبر و جهاد کرده و دشمن را تعقیب کنند تا آن‌ها از سرزمین‌های اسلامی دور شوند. 

وی با تاکید بر اینکه روح جهاد زنده است، ادامه داد: شهادت آرمان مردان بزرگ بوده و جان همه ما فدای اسلام و قرآن است. وقتی خداوند اذن می‌دهد، حسین (ع) برای عظمت اسلام جان خود را فدا می‌کند، پس جان بی‌ارزش ما در مقابل آن چه ارزشی دارد. امروز اسلام در در لبنان، سوریه، عراق و یمن قدرت ساخته و در برابر تهاجم دشمنان مقاومت کرده است. دشمن آخرین نفس‌های خود را می‌کشد؛ رهبران‌شان افسرده، افسران‌شان ناامید، سربازان‌شان خسته و سلاح‌های‌شان فرسوده شده است؛ این در حالی است که مسلمانان با نشاط در حرکت و در جست‌وجوی شهادت بوده و از پای نایستاده‌اند. وقتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس شهید شدند، نشان دادند که دشمن تحمل تاثیر این مردان بزرگ را ندارند و این یعنی اینکه جهاد جواب داده و استکبار رو به زوال است و شهیدان زنده و نظاره‌گر این تاریخ باشکوه هستند. 

سردار سرلشکر سلامی اظهار کرد: رهبر انقلاب که پس از امام راحل بیرق هدایت امت را در پیچیده‌ترین مقطع تاریخ اسلام بر دوش گرفتند که در پیچیده‌ترین دوره طولانی از هدایت رهبری که ۳۲ سال از آن می‌گذرد و انشاالله این پرچم به دست صاحب امر (عج) سپرده خواهد شد، تا عصر ظهور برای عدالت کامل تحقق یابد. ایشان سیاست قدرت‌مندی را در پیش گرفتند هم می‌بایست دست‌های قدرتمند و کتف‌های دشمنان را ببندند که این کار را کردند و هم آزادی عمل برای مسلمانان فراهم کنند تا میادین جهاد جاری شود از حرکت پرخروش جوانان و این کار را انجام دادند و ایران بزرگ را در مسیر پیشرفت و شکوفایی قرار دهند و از تحریم‌ها عبور داده و ایران بزرگ را به سمت پیشرفت و شکوفایی حرکت دهند و استقامت را به عنوان زیباترین لباس این ملت بر قامت آنان بپوشانند و امروز همه این محورها محقق شده است. 

این مسئول با اشاره به اینکه استکبار در حال فرار بوده و جانی برایش باقی نمانده است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در حاشیه سیاست‌های منطقه بوده و اراده سیاسی آن‌ها همچون گذشته دیگر نافذ نیست؛ در نبرد سیاسی، اسلام پیروز شده است و این‌ها واقعیت بوده و شعار نیست. ما از بطن میدان سخن می‌گوییم و تحولات را می‌بینیم. شما هم می‌بینید و می‌شنوید فرار دشمنان از افغانستان با آن شکل و شمایل رسواکننده را می‌بینید و می‌شنوید. جهان امروز جهانی نیست که بتوان سری را کتمان کرد و یا تحولی را نادیده گرفت؛ همه چیز در آن واحد به همه نقاط جهان مخابره می‌شود. همه حال و روز دشمنان را می‌بینند. همه شکست آنان را در لبنان در ماجرای سوخت و بنزین دیدند؛ عنقریب فرار آن‌ها را از سایر بلاد اسلامی خواهیم دید. سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای هیچ اشغالگری نیست و اسلام چنین اجازه را به آن‌ها نمی‌دهد، اسلام صاحب یک فرهنگ غنی است. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: قرآن برای مسلمانان عزت ترسیم کرده است. وقتی امام امت، ملت و مکتب اسلام به عنوان سه رکن اصلی عظمت و شکوه و جلال این بنای باعظمت به نام تمدن اسلام به هم گره می‌خورد، هیچ قدرتی قادر بر سلطه بر مسلمانان نیست و این نصرت الهی است. نصرت الهی زمانی جاری می‌شود که مسلمانان در میدان جنگ پشت رهبرشان باشند؛ اینکه می‌بینید امروز نقطه مرکزی تهاجم دشمن بر قلب امت اسلام یعنی امام خامنه‌ای است، به همین دلیل است که وقتی ایشان همچنان به عنوان منبع الهام و سرچشمه ایمان و نقطه اصلی استقامت و ثبات ملت و امت هستند، طبیعی است که دشمن ایشان را مورد هدف قرار می‌دهند؛ به همین خاطر مردم آگاه هستند که دشمنان نمی‌توانند با تکه ابرهایی تیره، در مقابل خورشید بایستند و خورشید را خاموش کنند، چرا که خورشید خاموش شدنی نیست. 

وی با اشاره به اینکه امروز ملت ایران در آستانه فتح قله‌های بزرگی است، عنوان کرد: وقتی ملت ایران تحریم را پشت سرگذاشته، به عملیات روانی دشمن اعتنایی نکرده، جنگ رسانه‌ای دشمن را بی‌اعتبار کرده و قدرت خود را در جهان به جهانیان نشان می‌دهد که اینجا صاحب قدرت است و اراده و ایمان و تصمیم و عقل چنین است این ملت بزرگ در حاشیه امن قرار دارد. 

سردار سرلشکر سلامی اظهار کرد: آتش برای این ملت همچون آتش که بر ابراهیم (ع) سرد شد، امروز می‌بینید که در میان فوران آتش، ایران امن است و این به برکت روح ولایت و ولایت‌مداری ملت و اسلام عزیز ماست. این میراث ماندگار شهیدان ما است. اگر یک ملت در لحظه‌ای از تاریخ اشتباه کند، ممکن است بشکند و هرگز قابل جبران نباشد. فکر نکنید عظمت عظمت شهیدان‌تان فقط مربوط به لحظه شهادت نیست و آنان تاریخ را نه، بلکه آینده را ساختند و این افتخار برای خانواده این عزیزان است. 

این مسئول با اشاره به اینکه شهیدان همه جا زینت‌بخش و مایه افتخار بوده و خداوند نیز به برکت این خون‌های پاک، ملت ایران را با اراده و عزت از مشکلات عبور خواهد داد، گفت: اگر تاریخ ۴۳ساله را مرور کنیم، خواهیم دید که در صفحات تاریخ دشمنان ما، موفقیتی مشاهده نمی‌شود؛ همه جا عقب نشسته و هزینه کرده‌اند؛ هم مادی، هم آبرو، هم معنویت و هم اخلاق و سیاست را باخته‌اند. آیا کسی امروز آمریکا و متحدانش را به عنوان نظام‌های اخلاقی، عادل و آزاد می‌شناسد؟ آیا کسی هست که ایران را با عظمت و عزیز نداند؟ حتی دشمنان‌مان عظمت ایران را ستایش می‌کنند. فضل هنگامی روشن است که دشمن آن را ستایش کند. امروز افتخارات ما را دشمن نیز تمجید می‌کند. فرزند این امت را می‌کشد اما به عظمت او واقف است این یعنی غیرت، قامت، وفاداری، فداکاری و مردانگی ابوالفضل. شما و ما از او الهام وفاداری را گرفته‌ایم. 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه امروز با هم می‌ایستیم و مسیر را ادامه می‌دهیم، خاطرنشان کرد: ما رفیقان نیمه‌راه نیستیم و از این راه خسته نمی‌شویم. در چهره مردم ما اصلا خستگی دیده نمی‌شود؛ نه کرونا، نه ارعاب دشمن و نه تحریم، هیچ‌کدام نمی‌تواند این شور، شوق، نشاط و طراوت را از قلوب مومنان بگیرد. وقتی می‌ایستیم در پیشگاه خداوند رو سفید هستیم. راه شهیدان‌مان را ادامه می‌دهیم و این سنت الهی است. این فقط خود شهیدان نیستند که همیشه زنده‌اند، بلکه راه و عظمت و شکوهی که آفریده‌اند همواره زنده است و خداوند عادل است و شهدا را دوست دارد و اجازه نمی‌دهد میراث جاودانه‌ای که به جای گذاشته‌اند، خاموش شود. مگر میراث عاشورا از بین رفت؟ نه هرگز؛ عاشورا جاودانه‌تر شد و امام حسین (ع) دلرباتر قلوب بخش‌های مهمی از جهان را تسخیر می‌کند.

کد خبر 634571

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha