دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
۰ نفر

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه سه شنبه (فردا) برای سومین بار از زمان پایان جنگ سال گذشته قره‎‌باغ کوهستانی، به جمهوری آذربایجان سفر می‌کند.

اردوغان به قره‌باغ می‌رود

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از قدس‌آنلاین، در ادامه دید و بازدیدهای مقام‌های آنکارا و باکو از پایتخت‌های دو طرف، قرار است رئیس‌جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان سفر و از منطقه قره‌باغ دیدن کند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه درباره برنامه سفر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان گزارشی منتشر کرد.

طبق گزارش این رسانه دولتی، اردوغان سه شنبه (فردا) به جمهوری آذربایجان می‌رود. رئیس‌جمهور ترکیه از زمان پایان جنگ ۴۴ روزه باکو و ایروان بر سر قره‌باغ کوهستانی، دو بار به باکو رفته است.

آناتولی خبر داد، رئیس‌جمهور ترکیه ضمن دیدار با الهام علی‌اف همتای خود در جمهوری آذربایجان در مراسم افتتاح فرودگاه بین‌المللی «فضولی» شرکت می‌کند. فضولی یکی از شهرهای قره باغ است که در جنگ سال گذشته تحت کنترل باکو در آمد.

رئیس‌جمهور ترکیه در شرایطی در نظر دارد که از فرودگاه فضولی در دیدن کند که در جریان سفر ماه ژوئن ۲۰۲۱ خود به جمهوری آذربایجان، از شهر «شوشا» در قره‌باغ کوهستانی بازدید کرده بود.

طبق گزارش آناتولی، «اردوغان و علی‌اف در جریان این سفر (سفر ماه ژوئن رئیس‌جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان) بیانیه شوشا را امضا کردند؛ توافقی که تمرکز آن روی همکاری دفاعی و ایجاد مسیرهای جدید حمل و نقل جدید بود».

در ادامه گزارش این رسانه دولتی ترکیه درباره «بیانیه شوشا» آمده است: «این توافق همچنین تایید می‌کند که ترکیه و (جمهوری) آذربایجان در مواجهه با هرگونه تهدید خارجی با هم همکاری خواهند کرد».

اولین سفر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان، دسامبر ۲۰۲۰ انجام شد و او به عنوان میهمان ویژه در رزمایش نظامی باکو به مناسبت پیروزی در جنگ قره باغ سخنرانی کرده بود.

کد خبر 633994

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها