رونالد کومان در ورزشگاه نوکمپ هم قادر به بردن رئال نیست.

ال‌کلاسیکو

به گزارش همشهری‌آنلاین، ال‌کلاسیکوی شماره ۲۵۷ خاص بود. اولین‌بار پس از سال ۲۰۰۴ بود که نه مسی در این بازی حضور داشت و نه سرخیو راموس. در آخرین ال‌کلاسیکوی بدون مسی و راموس در ۲۵ آوریل ۲۰۰۴، بارسا در خانه رئال ۲ بر یک برده بود و حالا عکس این نتیجه در خانه بارسا رقم خورده. رونالدو هم که ۳ سال بیشتر است رئال را ترک کرده. رونالد کومان سومین باخت پیاپی خود را در سومین حضورش روی نیمکت مربیگری بارسلونا در برابر رئال‌مادرید تجربه کرد. مربی هلندی پیش از مسابقه گفته بود شانس دو تیم برای پیروزی برابر است. همین روحیه به تیم تزریق شده بود، یعنی دست پایین را داشتن در مقابل چشمان ۸۶ هزار و ۴۲۲ تماشاگر خودی. آنچلوتی که با میلان، رئال و پاری‌سن‌ژرمن نتوانسته بود در نوکمپ به پیروزی برسد، قبل از بازی گفت وقتش رسیده تا در این ورزشگاه پیروز شود. شاید تفاوت رئال و بارسا در این بازی تفاوت همین دو نگاه و دو روحیه بود که به تیم‌ها هم انتقال داده شده بود.

در روزی که رونالد کومان سومین ال‌کلاسیکوی خود به‌عنوان مربی را می‌باخت و آنچلوتی در نوکمپ طلسم‌شکنی می‌کرد، رئال مادرید برای نخستین‌بار از سال ۱۹۶۵ موفق شد در ۴‌ال‌کلاسیکوی متوالی به پیروزی برسد. آنچلوتی در ۶ ال‌کلاسیکو ۳‌برد و ۳‌باخت به‌دست آورده و هرگز مساوی نکرده. دو بازیکن در این دیدار در نخستین ال‌کلاسیکوی عمرشان گل زدند. داوید آلابا که به‌گفته رومنیگه آرزوی بازی در بارسا در کنار مسی را داشت، زننده گل اول رئال بود و آگوئرو هم برای اولین‌بار به رئال گل زد. جالب اینکه آگوئرو تا به حال ۱۵‌بار با تیم‌های مختلف مقابل رئال قرار گرفته و هیچ‌وقت موفق به پیروزی مقابل این تیم نشده است. آلابا سومین بازیکن اتریشی است که گلزنی در ال‌کلاسیکو را تجربه می‌کند. ادو اشتاینبرگ (۱۹۰۲) و هانس کرانکل (دو ال‌کلاسیکو در سال۱۹۷۹) دیگر اتریشی‌هایی بودند که موفق به گلزنی در ال‌کلاسیکو شدند که هردو پیراهن بارسا را بر تن داشتند. زننده گل دوم رئال هم لوکاس واسکس بود که پس از چند دقیقه حضور در پست وینگر راست، دروازه بارسا را باز کرد.

رئال با این برد تعداد بردهای خود را مقابل بارسلونا در بازی‌های رسمی به ۹۹ رساند؛ در برابر ۹۶ پیروزی بارسا. اختلاف امتیازات دو تیم هم در ۹ بازی این فصل به عدد ۵ رسید. در پایان بازی بارسا در رده هشتم و رئال در صدر قرار گرفت. از ال‌کلاسیکوی دسامبر۱۹۹۳ (سوپرجام اسپانیا، ۶۵هزار نفر) این کمترین تعداد تماشاگری است که برای یک ال‌کلاسیکو به نوکمپ رفته است. در لالیگا نیز این کمترین تعداد تماشاگر ال‌کلاسیکو در نوکمپ از آپریل۱۹۸۸ است (۷۰هزار نفر). در دو مسابقه قبلی بارسلونا در خانه هم این ورزشگاه پر نشده بود؛ بازی با والنسیا و دیناموکیف نیز به‌ترتیب میزبان حدود ۴۷ و ۴۶هزار تماشاگر در نوکمپ بودند.

کد خبر 633857
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha