یک بانک بزرگ سرمایه‌گذاری پیش‌بینی می‌کند ایلان ماسک، ثروتمندترین شخص جهان با ثروت تخمینی ۲۴۱ میلیارد دلار می‌تواند به نخستین شخص تریلیاردر جهان بدل شود.

Musk

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین بانک مورگان استنلی پیش‌بینی کرده است که ماسک که اغلب ثروتش را از راه شرکت ماشین‌های برقی «تسلا» به دست آورده است، می‌تواند از شرکت اکتشاف فضایی پرچمدارش «اسپیس‌ایکس» پول بسیار بیشتری به دست آورد.

تحلیل‌گران این بانک می‌گویند اسپیس‌ایکس که ماسک آن را در سال ۲۰۰۲ بنیانگذاری کرد: «همه پیش‌فرض‌های قبلی درباره کارهای ممکن و چارچوب زمانی ممکن از لحاظ موشک‌ها، پرتاب سفینه‌ها و زیربنای پشتیبان را به چالش کشیده است.»

این تحلیل‌گران می‌گویند بسیاری از مشتریان این بانک می‌گویند ایلان ماسک به نخستین تریلیاردر جهان بدل شود و این افزایش بی‌سابقه ثروت نه به علت شرکت «تسلا» بلکه به علت شرکت «اسپیس‌ایکس» خواهد بود که ممکن است به پرارزش‌ترین شرکت جهان در میان همه صنایع بدل شود.

این تحلیل‌گران می‌گوید موشک‌های چندبارمصرف استارشیپ شرکت اسپیس‌ایکس می‌تواند افراد و محموله‌ها را به کره ماه و مریخ ببرد و «بالقوه انتظارات سرمایه‌گذاران در سراسر صنایع فضای را دگرگون کند.»

به گفته این تحلیل‌گران این بانک سرمایه‌گذاری به نقل از مشتریانشان صحبت از فضا پیش از استارشیپ مانند صحبت از اینترنت پیش از گوگل است.

تخمین تحلیل‌گران این است که شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس هم اکنون ارزشی ۲۰۰ میلیارد دلاری باشد و با بهره‌گیری از طیفی از صنایع بالقوه شامل زیربناهای فضایی، رصد زمین و اکتشافات فضای ژرف این قیمت بالاتر هم خواهد رفت.

کد خبر 633300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار