وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در نشست خبری با همتای اسلواکی خود گفت که اگر تهدیدی علیه کشور ما باشد، پاسخ درخوری وجود خواهد داشت.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، در شرایطی که تنش‌ها بین باکو و ایروان ادامه دارد، «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان بر آمادگی این کشور برای پاسخگویی به تهدیدات تاکید کرد.

به نوشته خبرگزاری «نیوز آرمنیا»، جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با همتای اسلواکی خود ارمنستان را تهدید کرد.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در نشست خبری مشترک با «ایوان کورکوک» وزیر امور خارجه اسلواکی ، گفت: «اگر تهدیدی علیه کشور ما باشد ، پاسخ مناسبی وجود خواهد داشت.»

رسانه‌های جمهوری آذربایجان روز سه شنبه از آغاز رزمایش‌های نظامی این کشور در منطقه «لاچین» خبر دادند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان  اعلام کرد که ، تمرینات نظامی فرماندهی و ستادی ارتش جمهوری آذربایجان از 19 اکتبر در لاچین آغاز شده است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده  که این رزمایش زمینی بزرگ با استفاده گسترده از وسایل ارتباطی و به کارگیری انواع تجهیزات نظامی برگزار می‌شود.  

برخی رسانه‌های این کشور از استقرار انواع ادوات  نظامی سنگین و نیمه سنگین از جمله تانک و یگان‌های توپخانه در این رزمایش خبر دادند.

 وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز شنبه نیز از برگزاری رزمایش هوایی خبر داد  و اعلام کرد  که هدف اصلی این رزمایش ارتقای مهارت پرسنل یگان پدافندی در مدیریت سامانه‌های موشکی‌های ضدهوایی و افزایش توان رزمی آنهاست.

به گفته وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در طول این رزمایش خدمه رزمی استانداردهای استقرار سیستم موشکی ضدهوایی «اوسا» را تمرین کرده و با دشمن فرضی که مرکب از انواع  پهپادها و جنگنده‌های نظامی است، درگیر می‌شوند.

اوسا، یک سامانه موشکی تاکتیکی سطح به هوای متحرک و برد کوتاه ساخت روسیه است و برای درگیری با اهداف کروز ساخته شده است.

وزارت دفاع جمهوری آذبایجان بدون ارائه جزئیات بیشتر از این مانور از جمله مکان برگزاری و واحدهای شرکت کننده، مدعی موفقیت پرسنل پدافند هوایی خود در اجرای دستورات نظامی شده است.

با گذشت بیش از یک سال از توافق آتش بس ارمنستان و جمهوری آذربایجان، تیراندازی‌های مرزی بین دو کشور هم خبرساز بوده و ایروان و باکو طی ماه‌های اخیر بارها طرف مقابل را به نقض توافق متهم کرده‌اند.

کد خبر 633288

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها