مصوبه الزام شهرداری تهران به ایجاد و تسهیل جایگاه‌های کوچک سوخت رسانی در شهر تهران امروز در صحن شورای شهر به تصویب رسید.

جايگاه سوخت رساني كوچك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، بررسی یک فوریت طرح اصلاحیه مصوبه الزام شهرداری تهران به ایجاد و تسهیل جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسانی در شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و اعضای شورا به عنوان موافق و مخالف نظرات خود را در این زمینه مطرح کردند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای ششم در این باره گفت: مطالعات برای ساخت جایگاه‌های سوخت در مقیاس کوچک از سال ۸۸ شروع شده اما به دلیل قیمت زمین در تهران اجرای این مساله به تعویق افتاده است.

جعفر تشکری هاشمی افزود: در طرح گذشته پیش بینی شده بود که شهرداری نسبت به احداث جایگاه‌ها اقدام کند و یا با کمک بخش خصوصی و در اختیار قرار دادن زمین مورد نیاز در این زمینه مشارکت کند. بنابراین ما شاهد بودیم عملا در بحث تامین و ایجاد جایگاه های سوخت کار خاصی صورت نگرفت. این در حالی است که بسیاری از مناطق شهر تهران از جمله مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۷، ۹، ۲۱ بیشترین کسری جایگاه های سوخت را دارند.

تشکری هاشمی اضافه کرد: در این طرح، پیشنهاد شده است که از زمین های بلا استفاده، زمین های فاقد کاربری و زمین های بلا استفاده به عنوان آورده شهرداری، بدون انتقال مالکیت در اختیار  بخش خصوصی قرار بگیرد تا مشکلاتی که در خصوص سند و تغییر کاربری نیز وجود دارد را بتوان ساده تر حل کرد و نسبت به ایجاد جایگاه های سوخت رسانی کوچک مقیاس اقدام کرد.

او افزود: با این اقدام  بخش خصوصی نیز می تواند با نصب جایگاه های پرتابل نیازمندی شهروندان را رفع کند.

تشکری هاشمی در ادامه، افزایش آلودگی هوا، ترافیک، ترددهای بی مورد و افزایش مصرف سوخت و انرژی و در عین حال نارضایتی مردم از دسترسی به جایگاه های سوخت را مهمترین دلایل ارایه یک فوریت طرح «اصلاحیه مصوبه الزام شهرداری تهران به ایجاد و تسهیل جایگاه های کوچک سوخت رسانی در شهر تهران» عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه مسئله اصلی در تامین این جایگاه از سوی سرمایه گذاران،   زمین بوده، ما با این مصوبه راه را برای سرمایه گذاران و مشارکت بخش خصوصی هموار کنیم.

بر اساس این گزارش، در نهایت و بعد از بحث و بررسی اعضای شورای شهر در این باره، یک فوریت طرح الزام آور ایجاد و تسهیل جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسانی در شهر تهران با اکثریت آرا به تصویب رسید.

کد خبر 633011

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها