وزیر میراث فرهنگی ازسرگیری صدور روادید گردشگری ایران را برای مسافران خارجی اعلام کرد.

گردشگران خارجی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آغاز دوباره صدور ویزای گردشگری پس از نشست مشترک وی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که ظهر روز دوشنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار شد، خبر داد و گفت: پس از جلسات متعدد حاکمیتی و کارشناسی، با برگزاری جلسه‌ روز دوشنبه با وزرای امور خارجه و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صدور ویزای گردشگری از سرگرفته می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: آیین‌نامه این موضوع با رعایت دقیق پروتکل‌ها توسط وزارتخانه ما نوشته شد و با جوانب ایمنی بالا اجرا خواهد شد. همچنین در ماه گذشته با پیگیری وزارتخانه و هماهنگی خوب ستاد کرونا و شخص آقای دکتر عین‌الهی به طور ویژه واکسیناسیون عوامل گردشگری در دستور قرار گرفت.

ضرغامی همچنین از همه همکاران خود و صنوف درگیر با گردشگری خارجی تقاضا کرد که با همه وجود و جدیت بر اجرای دقیق پروتکل‌ها مراقب کنند و اجازه هیچگونه بی‌احتیاطی و غفلت از این موضوع را ندهند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن بیان این موضوع که ما قطب گردشگری جهانی هستیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه علی‌رغم مزیت‌های ویژه تاریخی، طبیعی، زیارتی، سلامت آموزشی و سایر جاذبه‌ها، هرگز در مقام درخور در سطح جهانی نبوده‌ایم و بیماری کرونا هم در طول این مدت مزید بر علت شد.

گفتنی است از فروردین سال ۹۹ در پی انتشار و همه‌گیری ویروس کرونا صدور ویزای گردشگری  ایران برای گردشگران خارجی متوقف شد و تنها مجوز سفرهای درمانی، تجاری و تحصیلی به ایران داده شد. هرچند در پی مطالبات فعالان گردشگری از خردادماه همان سال موضوع بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی چندین مرتبه در ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح شد، اما هر بار با شیوع سویه جدید کرونا  این موضوع متوقف شد. 

کد خبر 632930

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها