روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

كرونا در جهان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در جهان تاکنون به ۲۴۱ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۶۳۱ نفر رسیده و مرگ ۴ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۳۰۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۹ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۵۷۸ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۴۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۳ هزار و هند با بیش از ۴۵۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنا بر جدول به‌روزشده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه‌شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۵,۹۰۸,۲۱۲ ۷۴۶,۵۰۹
۲ هند ۳۴,۰۹۴,۳۷۳ ۴۵۲,۴۸۵
۳ برزیل ۲۱,۶۵۱,۹۱۰ ۶۰۳,۵۲۱
۴ انگلیس ۸,۴۹۷,۸۶۸ ۱۳۸,۶۲۹
۵ روسیه ۸,۰۲۷,۰۱۲ ۲۲۴,۳۱۰
۶ ترکیه ۷,۶۸۳,۵۱۷ ۶۷,۸۳۷
۷ فرانسه ۷,۰۹۰,۱۰۹ ۱۱۷,۳۰۶
۸ ایران ۵,۷۹۶,۶۵۹ ۱۲۴,۲۵۶
۹ آرژانتین ۵,۲۷۳,۴۶۳ ۱۱۵,۷۰۴
۱۰ اسپانیا ۴,۹۸۸,۸۷۸ ۸۷,۰۳۰

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۲۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۸ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۶۸ بیماران کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع ۵ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۶۵۹ ابتلا و ۱۲۴ هزار و ۲۵۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم ۳ میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که همچنان ۳ کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از ۳ میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
 

کد خبر 632929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار