خط ۷ مترو تهران با افتتاح ۶ ایستگاه دیگر به طور کامل در اختیار شهروندان پایتخت قرار می‌گیرد. همچنین از ۲۲ ایستگاهی که برای این خط در نظر گرفته شده، تاکنون ۱۶ ایستگاه به بهره‌برداری رسیده و ایستگاه هفدهم هم به‌زودی افتتاح می‌شود.

مترو

به گزارش همشهری آنلاین، علی امام، مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) در این باره گفت: ایستگاه مهدیه بین ایستگاه‌های میدان محمدیه و هلال احمر در منطقه‌ای پرترافیک و متراکم از منطقه ۱۱ واقع شده است. ایستگاه مهدیه یک ایستگاه تبادلی بین خطوط ۳ و ۷ بوده و از جمله ایستگاه‌های پرمسافر و مهم خط ۷ به‌شمار می‌آید.

ا با بیان اینکه ورودی جنوب شرقی ایستگاه مهدیه که ورودی مشترک با خط ۳ مترو محسوب می‌شود، ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید، گفت: با گذشت حدود ۲ سال، یعنی ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ اولین ورودی مستقل این ایستگاه در خط ۷  با عنوان ورودی جنوب غربی افتتاح شد و حالا دومین ورودی مستقل ایستگاه مذکور که به ورودی شمال غربی موسوم است، تکمیل شده است.

علی امام ادامه داد: ورودی جدید در مجاورت میدان رازی، بیمارستان پارسا، همچنین خط راه‌آهن تهران قرار داشته و دسترسی شهروندان به مجتمع مهدیه تهران برای شرکت در مراسم و مناسبت‌های مذهبی را آسان‌تر می‌کند.

او با بیان اینکه ایستگاه مترو رودکی در محدوده تقاطع بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان امام خمینی (ره) واقع شده است، عنوان کرد: همجواری با خیابان‌های اسکندری، رودکی و کمالی خود گویای آن است که ساکنان منطقه‌ای پرجمعیت از این ایستگاه استفاده می‌کنند. قرار گرفتن این ایستگاه در مرز محدوده طرح آلودگی هوا، امکان استفاده شهروندان از شبکه مترو برای تردد بی‌ دردسر در داخل محدوده طرح ترافیک را مهیا ساخته است.

پیش از این و در سال ۱۳۹۷ ورودی غربی ایستگاه رودکی در حاشیه غربی بزرگراه شهید نواب صفوی که به محدوده منطقه ۱۰ مربوط می‌شود، به بهره‌برداری رسیده بود. ورودی شرقی ایستگاه مذکور که در حاشیه شرقی بزرگراه شهید نواب صفوی و در تقاطع پل خیابان امام خمینی (ره) با این بزرگراه قرار دارد، نقش یک ایستگاه مستقل در منطقه ۱۱ را ایفاء می‌کند. در واقع بزرگراه شهید نواب صفوی بین ورودی‌های شرقی و غربی ایستگاه رودکی واقع شده است.

کد خبر 632758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار