محمود احمدی‌نژاد که برای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ به دوبی سفر کرده بود، شامگاه یکشنبه امارات را به مقصد ایران ترک کرد و پس از پنج روز جنجالی و پرحاشیه به تهران بازگشت.

محمود احمدى‌نژاد در دوبى

به گزارش همشهری آنلاین، هر چند برخی رسانه‌ها از دیپورت و خروج اجباری رئیس جمهوری پیشین ایران از دوبی خبر داده بودند اما به نظر می‌رسد سفر احمدی‌نژاد اساسا برای چهار یا پنج روز پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده بود و او و همراهانش بدون دخالت عوامل خارجی یا درخواست نیروهای امنیتی اکسپو ۲۰۲۰ دوبی خاک امارات را ترک کرده و به ایران بازگشته‌اند.

یکی از نخستین رسانه‌هایی که از ماجرای سفر احمدی‌نژاد به دوبی با هدف بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ خبر داد، همان زمان گفته بود این سفر دست‌کم چهار روزه خواهد بود. با این حال، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پنج روز اقامت در دوبی با همسر و همراهان پرشمار خود از پاویون‌های چند کشور بازدید کرد و با انبوه هواداران ایرانی و خارجی‌اش عکس گرفت.

از حاشیه‌های حضور احمدی‌نژاد در دوبی می‌توان به خبر بازدید او از پاویون رژیم صهیونیستی اشاره کرد که خیلی زود شایعه و ساختگی بودن آن آشکار شد. برخی رسانه‌ها و کاربران ایرانی به ویژه در توییتر بر اساس پست یک حساب کاربری رسمی رژیم صهیونیستی نسبت به کاری که احمدی‌نژاد نکرده بود موضع گرفتند و آن را برجسته کردند.

ماجرای دیپورت احمدی‌نژاد از امارات چیست؟ | پایان پنج روز سفر پرحاشیه به اکسپو ۲۰۲۰ دوبی

واکنش همسر احمدی‌نژاد به عکس گرفتن خانمی بی‌حجاب با رئیس جمهوری پیشین ایران و درخواست از نیروی امنیتی برای کنار زدن موی آن خانم از روی سر شوهرش هم دیگر موضوعی بود که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشت. ضمن آنکه احمدی‌نژاد پیش از بازگشتن به ایران با سردبیر یکی از رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی گفتگو و در آن از دیدگاه‌هایش درباره مسائل داخلی و منطقه‌ای و بین‌المللی ایران رونمایی کرد. ویدئو و گزارش مکتوب این گفتگو در سایت این رسانه نزدیک به عربستان سعودی بارگذاری و منتشر شده است.

کد خبر 632663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 12
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • افشین IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  3 1
  ماموریت های این موجود دوباره شروع شد... دیگه جیک ازش درنمیاد...
 • مسعود IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  0 4
  زنده باد احمدی‌نژاد مرد درستکار شجاع و مردمی ایران خدا قوت.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار