معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه پیشنهاد ساختار مشاور زن را به مجلس داده‌ایم و امیدوارم به وقوع بپیوندد، گفت: زنان بیش از مردان در دوران کرونا بیکار شدند که باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشیم.

انسیه خزعلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مراسم هفته ملی سلامت بانوان ایران گفت: این هفته به عنوان سلامت نامگذاری شده و بنابراین خوب است که برنامه‌هایی را به صورت جدی پیش بگیریم که سلامت زنان را به صورت قانونی تضمین کنیم و گسترش دهیم.

او با بیان اینکه مشاهده می‌کنیم امید به زندگی در زنان از ۵١ سالگی به ٧۵ سال رسیده است، افزود: لازم است برنامه‌هایی برای زنانی که که وارد سالخوردگی می شوند، داشته باشیم.

خزعلی با اشاره به اینکه هرچه سرمایه‌گذاری روی زن ها داشته باشیم، ١٩ برابر برداشت می‌کنیم، ادامه داد: فائو اعلام کرده هرجا زنان روستایی وجود داشته‌اند، کارآمدی ٢٠ درصد افزایش پیدا می‌کند. ما هم می‌بینیم که این زنان هم‌پای مردان هستند و باعث عدم مهاجرت از روستا به شهر شده‌اند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان ادامه داد: نیاز داریم زنان روستایی و عشایری را بیشتر تحت پوشش قرار دهیم. همچنین زنان عشایری حقیقتا از نظر  بهداشت شرایط مناسبی ندارند و این روش زندگی به آن ها اجازه  نمی‌دهد که سلامت بهتری داشته باشند.

او با اشاره به اینکه زن‌ها در زمینه روانی آسیب‌پذیرتر هستند و استرس و افسردگی در کرونا ٢٧ درصد در میان زنان و در میان مردان ١٠ درصد است، گفت: مشکلات روانی در دوران کرونا برای زنان بالای ۶٠ درصد بوده است.

خزعلی ادامه داد: زنان بیش از مردان در دوران کرونا بیکار شدند که باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشیم. همچنین مرگ و میرها در مردان بیشتر است، اما آسیب آن به زنان وارد می‌شود.

او گفت: رییس جمهور تاکید دارد که برنامه‌ها حتما عملیاتی و کارکردی باشد و پژوهش‌های تکراری با نتایج مشابه انجام نشود و طرح هایی ارائه شود که قابلیت اجرایی شدن دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان در پایان گفت: پیشنهاد  ساختار مشاور زن را به مجلس داده‌ایم و امیدوارم به وقوع بپیوندد.

کد خبر 632519

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار جامعه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha