روسیه روز شنبه شمار بی‌سابقه ۱۰۰۲ مرگ ناشی از کووید-۱۹ را گزارش کرد و این برای نخستین بار از هنگام شروع پاندمی کرونا است که شمار روزانه مرگ‌ها در این کشور از ۱۰۰۰ مورد بیشتر می‌شود

Russia

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز کارگروه کروناویروس روسیه همچنین دچار ۳۳۲۰۸ نفر را به کرونا گزارش کرد که یک رکوردشکنی برای پنجمین روز پیاپی به شمار می‌رود.

مقامات روسیه افزایش شدید شمار موارد ابتلا و مرگ‌های کرونا را که باعث شده است وزارت بهداشت روسیه این هفته کارکنان پزشکی بازنشسته را برای کمک به بیمارستان‌ها فرا بخواند، به کندی برنامه واکسیناسیون مربوط می‌دانند.

داده‌های منتشرشده بوسیله کارگروه کروناویروس روسیه در روز شنبه نشان می‌دهد که ۴۵ درصد جمعیت این کشور به دنبال دچار شدن به کووید-۱۹ یا پس از واکسن زدن نسبت به کروناویروس جدید ایمنی پیدا کرده‌اند. این عدد در مسکو به ۶۱ درصد و در مناطق حومه مسکو به ۶۴ درصد می‌رسد.

گرچه روسیه به سرعت واکسن اسپوتنیک V را برای کروناویروس جدید ساخت و استفاده از آن را شروع کرد، اما بسیاری از روس‌ها به علت بی‌اعتمادی به مقامات و ترس از فراورده‌های پزشکی جدید حاضر به واکسن زدن نیستند.

بر اساس آخرین داده‌های کارگروه کروناویروس روسیه فقط حدود ۴۸ میلیون نفر از ۱۴۴ میلیون نفر از مردم این کشور به طور کامل واکسینه شده‌اند و ۵۱ میلیون نفر فقط یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند.

با آخرین آمار منتشرشده در روز شنبه، شمار کل مرگ‌های ناشی از کرونا در روسیه به ۲۲۲۳۱۵ مورد و شمار کل افراد دچار عفونت به ۷۹۵۸۳۸۴ مورد می‌رسد.

اداره آمار دولتی روسیه یا روستات که ارقام جداگانه‌ای درباره مرگ‌های ناشی از کرونا منتشر می‌کند، این ماه اعلام کرد که حدود ۴۱۸۰۰ مورد مرگ ناشی از کرونا در فاصله آوریل ۲۰۲۰ و اوت ۲۰۲۱ رخ داده است.

شمار «مرگ‌ومیر اضافی» که به نظر برخی از متخصصان همه‌گیرشناسی یا اپیدمیولوژیست‌ها می‌گویند بهترین شیوه برای اندازه‌گیری تاثیر پاندمی است، در همین دوره زمانی در روسیه نسبت به میانگین میزان مرگ‌ومیر در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ به ۵۷۵۰۰۰ مورد رسید.

کد خبر 632417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار