رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه گردشگری دیگر یک موضوع دسته دوم یا دسته چندم نیست،افزود: گردشگری یک صنعت است که می تواند به اقتصاد پایدار شهر کمک کند و ما در شورای شهر و کمیته گردشگری شورا نگاه ویژه ای به این امر خواهیم داشت.

پل طبيعت

به گزارش همشهری آنلاین، مراسم هفتمین سالروز افتتاح پل طبیعت با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، سید احمد علوی و جعفر بندی شربیانی از اعضای شورا شورای شهر تهران، پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، سید محمد حسین  حجازی مدیر عامل شرکت نوسازی عباس آباد و جمعی از سفرای کشور های خارجی نظیر ژاپن، صربستان، عراق، ویتنام، کره جنوبی، مالزی، سنگال و ... در پل طبیعت تهران برگزار شد.

سید احمد علوی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم گفت: بزرگان به ما آموخته اند که شهر را صرفا شهرسازان نمی سازان بلکه فیلسوفان معماری می سازند. چرا که آنان هم برای جسم و هم برای روح شهر فکر می کنند و توجه به حوزه گردشگری نیز در این مقوله جای می گیرد که باید به روح شهر نیز توجه کرد.

علوی افزود: شهر علاوه بر فیزیک به روح هم نیاز دارد تا حال شهر خوب باشد، حال شهر که خوب باشد حال شهروندان نیز خوب می شود. ما نمی توانیم شهری را تصور کنیم که مملو از سازه ها ی بلند و آپارتمان ها باشد اما در آن به المان ها معنوی شهر و شهروندان توجهی نشده باشد. در چنین شهری نمی شود زندگی کرد.

رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: شما می بینید از گذشته برج آزادی، برج میلاد و اکنون پل طبیعت جاذبه ها و نماد تهران شده اند و امروز مجموعه های دیگر اراضی عباس آباد نیز کمک می کند تا هر چه بیشتر روح و روان شهر مورد توجه قرار گیرد و حال شهروندان بهتر شود.

 توسعه گردشگری شهری حال پایتخت را خوب می کند

علوی در ادامه گفت: موضوع دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آنچه ساخته ایم باید ظرفیت بهره برداری آن را تکمیل کنیم یعنی برای استفاده بهینه از یک مجموعه تمامی اجزا و ظرفیت ها را به کار گیریم. گرچه عدم تحقق این مهم تا حدودی به شیوع ویروس کرونا بر می گردد، اما امروز با واکسیناسیون سراسری و بعد از دو سال دیگر قابل قبول نیست که مجموعه ای به نهایت بهره وری خود نرسد.

علوی افزود: گردشگری دیگر یک موضوع دسته دوم یا دسته چندم نیست یک صنعت است که می تواند به اقتصاد پایدار شهر کمک کند و ما در شورای شهر و کمیته گردشگری شورا نگاه ویژه ای به این امر خواهیم داشت.

تهران در مقصد گردشگری چند منظوره پیشتاز است

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران نیز در این مراسم گفت: شاید اگر کسی از دور تهران را به نظاره بنگرد تهران را شهری صنعتی ببینید اما تهران به عنوان ام القرای جهان اسلام شهر بی‌نظیری است که دارای جاذبه های میراثی و گردشگری بسیار است.

پرهام جانفشان ادامه داد: کافی است سری به بافت های تاریخی تهران و لمان ها و مقاصد جدید تهران نظیر همین پل طبیعت زده شود تا به جاذبه های بی نظیر تهران پی ببریم.

اوبا بیان اینکه آثاری نظیر پل طبیعت سبب جذب گردشگر و در آینده به مقاصد گردشگری تبدیل خواهند شد. چرا که نماد تهران هستند نظیر برج آزادی و برج میلاد و خوشبختانه تفاهم نامه های خوبی در این زمینه با شرکت اراضی عباس آباد منعقد کردیم.

بر اساس گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، جانفشان در پایان گفت: گردشگری خانواده محور، گردشگری محتوایی و تجربه محور و توسعه گردشگری سلامت که تهران در آن پیشتاز است از جمله برنامه های ما برای سال آتی در حوزه گردشگری است.

کد خبر 631999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار