کلنگ ساخت ۴تقاطع غیر همسطح در سیستان‌وبلوچستان به زمین خورد که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، مرکز استان از بن‌بست‌های ترافیکی خارج خواهد شد.

آغاز ساخت تقاطع غیر همسطح در زاهدان

به گزارش همشهری آنلاین، عملیات ساخت ۴تقاطع غیرهمسطح در زاهدان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، جانشین نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولان امروز، سه‌شنبه ۲۰مهر آغاز شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: این ۴تقاطع غیر همسطح در بلوار کشاورز و خیابان آزادی، بلوار دانشگاه و خیابان پاسداران، بلوار شهید میرحسینی و بلوار شهید طباطبایی و تقاطع غیرهمسطح بلوار بهداشت و بلوار جانبازان ساخته می‌شود.
منصور بیجار با بیان اینکه زاهدان مرکز بزرگ‌ترین استان و بزرگ‌ترین نقطه جمعیتی شرق و جنوب شرق کشور است، افزود: در این شهر با پدیده حاشیه‌نشینی روبه‌رو هستیم که باید برنامه‌های عمرانی و توسعه‌محور آن مورد توجه ویژه قرار بگیرند.
معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری زاهدان هم در گفت‌وگو با همشهری آنلاین بیان کرد: طرح مطالعات ساخت این ۴تقاطع در سال۹۲ تصویب، اما امسال با تامین بودجه پیمانکاران هم تعیین و پروژه‌های مذکور به آن‌ها سپرده شد.
جمشید میری افزود: در طرح مطالعات توسعه شهری برای زاهدان ساخت  ۱۳تقاطع غیرهمسطح دیده شده، اما این ۴تقاطع که امروز برنامه ساخت آن‌ها شروع شد در اولویت هستند.  
به گفته وی، در مطالعات مهندسی اجرای این پروژه‌ها رفع گره‌های ترافیکی و پیوست‌ها اجتماعی مد نظر است و با بهره‌برداری از آنها شاهد تسهیل در تردد بین شهری در مرکز استان خواهیم بود.

کد خبر 631698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار