سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امروز آخرین مهلت اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۰ است.

کنکور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۰ تا آخر وقت امروز چهارشنبه ۱۴ مهرماه قابل ثبت است و بعد از آن اعتراضی قابل دریافت نیست. نتیجه بررسی اعتراضات نیز تا ۱۰ آبان به‌صورت پیامک به متقاضیان اعلام خواهد شد.

او اظهار کرد: باتوجه به اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، برخی از پذیرفته شدگان با ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود بودند و متقاضی معرفی به اولویت بعدی هستند.

زری‌آمیزی تصریح کرد: برای سازمان سنجش آموزش کشور تنهادرخواست هایی قابل پذیرش و بررسی هستند که شامل مصادیق اشتباه در انتخاب رشته است که جزئیات آن در اطلاعیه امروز مورخ چهارم مهر سازمان سنجش آمده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: داوطلبان معترض باید اطلاعیه حاوی موارد اشتباه درانتخاب رشته را مطالعه و سپس در سامانه پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی request.sanjesh.org درخواست خود را ثبت کنند.

وی تاکید کرد: درخواست ها فقط از روش ذکر شده قابل ثبت است و سازمان سنجش از هیچ طریق دیگری درخواست اشتباه در انتخاب رشته را بررسی نخواهد کرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: پذیرفته شدگان در این مرحله باید مطابق برنامه زمانی اعلام شده، نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی فعلی اقدام کنند.

او اضافه کرد: پذیرفته‌شدگانی که وضعیت آنها در قالب شرایط موارد اشتباه در انتخاب رشته نیست، باید تقاضای خود را از طریق دانشگاه محل قبولی برای تغییر رشته یا انتقال و از طریق آیین نامه های مربوطه پیگیری کنند. زیرا این موارد قابل بررسی در سازمان سنجش نیست.

کد خبر 630657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار