وزیر امور خارجه کره جنوبی در تماس با همتای ایرانی از انتشار خبری مبنی بر ممنوعیت واردات کالاهای کره ای به ایران ابراز نگرانی کرد.

ایران و کره جنوبی

به گزارش همشهری آنلاین،در تماس تلفنی بعد از ظهر امروز چانگ ایی ینگ  وزیر امور خارجه  جمهوری کره (کره جنوبی) با دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آخرین تحولات مربوط به دسترسی کشورمان به منابع مالی موجود در کره مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیر عبداللهیان در این گفتگوی تلفنی باتمجید از روابط دوستانه  دوکشور در دهه های گذشته، بر ضرورت توسعه هر چه بیشتر روابط تاکید کرد. 

وی در عین حال از ایجاد مشکل در عدم استرداد اموال ایران نزد بانک های کره  به شدت انتقاد کرد.

وزیر خارجه کشورمان  خواستار حل هرچه سریعتر مشکل دسترسی کشورمان به اموال خود در کره، در مسیری خارج از بن بست حاضر که به دلیل تبعیت از  مسیر ترسیم شده از سوی آمریکا بوجود آمده است، گردید تا امکان دسترسی کشورمان به منابع مالی خود و به دنبال آن امکان خرید داروهای اساسی و سایر اقلام فراهم شود.

وزیر امور خارجه کشورمان  تاکید کرد :متاسفانه به دلیل عدم رسیدگی به مشکل منابع مالی ایران در کره و توقف مراودات تجاری بین دو کشور  و حتی محدودیت های ایجاد شده در روند تجارت اقلام بشر دوستانه، مردم ایران از این وضعیت به شدت ناراضی بوده و ادامه وضع موجود برای آنها  غیر قابل تحمل هست. 

چانگ ایی ینگ  وزیر امور خارجه  جمهوری کره نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، بر ضرورت حل مشکلات روابط تاکید کرد و اظهار داشت: همچنان پیگیر دسترسی کشورمان به منابع مالی خود در کره خواهد بود.

وی همچنین از خبر منتشر شده در خصوص منع ورود کالاهای کره ای به ایران ابراز  نگرانی کرد و خواهان رسیدگی به موضوع شد.

کد خبر 629712

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 22
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهران فر IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
  0 2
  کره ای ها پررو و نوکر امریکا هستند و از خود اراده ای ندارند
 • امین IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
  3 0
  اینم از اون دست حرفها بود ......
 • علی عفتی IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
  1 3
  باید جلوی ورود کالای کره‌ای گرفته شود تا ایران خودش بهترینهارا بسازد.تحریم یک فرصت است..قدر این ولی خدارا باید دانست وگوشمان به دهان ایشان باشد تا مملکت آسیب نبیند.
 • علیرضا IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
  0 0
  چهار تا یخچال میگیرین فردا آزاد میکنید . اینکه مشکلی نیست .

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار