یکی از پرتکرارترین سوالاتی که این روزها در بحث سرمایه‌گذاری پرسیده می‌شود این است که آیا خرید زمین در شمال بهتر است یا خرید ارزهای دیجیتال؟ ارزهای دیجیتالی که این روزها بازار داغی برای خرید و فروش دارند. پاسخ این سوال در قالب یک کلمه نمی‌گنجد. بنابراین با ما همراه باشید تا این دوراهی را بیشتر بررسی کنیم.

خرید ویلا در شمال

برای ورود به بازارهای مالی و بازار ارز دیجیتال تخصص کافی دارید؟

مهمترین سوالی که باید پیش از هر چیز از خودتان بپرسید این است که آیا چیزی از بازارهای مالی می دانید؟ چه بسیار افرادی که بدون داشتن دانش و آگاهی وارد این مسیر شده و تمام یا قسمتی از سرمایه خود را از دست داده اند. بنابراین به این موضوع خوب فکر کنید. وارد شدن به بازارهای مالی نیاز به دانش بالایی دارد. شما باید از تمامی مسائل مربوط به تحلیل و خرید و فروش ارز دیجیتال به طور تخصصی آگاهی داشته باشید.

در طرف مقابل شما برای خرید زمین یا ویلا در شمال به تخصص و مهارت خاص علمی نیاز ندارید. برای خرید ملک در شمال کافیست بهترین ملک را با یک جستجو دقیق پیدا کرده و پس از بررسی کامل و یا حتی کمک از افرد اگاه نسبت به خرید ان اقدام کنید.

خرید ارزهای دیجیتال بهتر است یا خرید ویلا در شمال؟

آیا به دنبال سرمایه گذاری های پر سود با ریسک کم هستید؟

در مبحث سرمایه گذاری ریسک کمتر معمولا با سود بیشتر و ریسک بالاتر با سود کمتر همراه است. سرمایه گذاری در بازارهای مالی به خصوص بازار ارزهای دیجیتال هرچند هم که پیشینه خوبی را به شما نشان دهند، اما با ریسک بالا و غیرقابل انکار همراه است. خرید و فروش ارز دیجیتال شما را وارد مسیری می کند که هر آن امکان زمین خوردن شما در آن وجود دارد. در حالی که خرید زمین در شمال جای پای شما را در بازار بزرگ سرمایه گذاری محکم خواهد کرد.

قیمت ارزهای دیجیتال در هر لحظه فراز و نشیب آنی و شدید را تجربه می کند. این در حالی است که قیمت زمین در شمال روز به روز در حال افزایش می باشد. این افزایش قیمت گاهی با شیب تند و گاهی با شیب کند انجام می شود. اما به هر حال هیچ گاه شاهد پایین آمدن نرخ زمین در شمال نخواهید بود. در بحث قیمت ارزهای دیجیتال به هیچ عنوان ضمانت افزایش قیمت به شما نمی دهد. ممکن است سرمایه شما با شیب تندی منفی شود. این مسئله برای بازارهای مالی مثل فارکس یا ارز دیجیتال اصلا دور از انتظار نیست. بنابراین می توان گفت که این دسته بازارها می توانند تنش و ریسک زیادی را به شما تحمیل کنند. در حالی که خرید زمین در شمال یک سرمایه گذاری کم ریسک است که به صورت فیزیکی قابل لمس و استفاده است.

چقدر به دنبال تغییر سبک زندگی تان هستید؟

پاسخ به این سوال در انتخاب شما تاثیر زیادی می گذارد. چرا که اگر می خواهید یک تکان اساسی به سبک زندگی تان بدهید و سبک جدیدی از زندگی را تجربه کنید خرید ویلا در شمال برای شما این امکان را فراهم می سازد. شما با خرید ویلا شمال یا ساخت ویلا شمال در عین حال که سرمایه گذاری پر سود و مطمئنی را انجام داده اید، می توانید ویلای شخصی خود را داشته باشید. به عبارت دیگر ویلای شمال کالایی فیزیکی و قابل لمس است که سرمایه گذاری قابل استفاده خواهد بود. در حالی که خرید ارز دیجیتال شاید نوعی سرمایه گذاری پر سود باشد اما مشغله های شما را بیشتر خواهد کرد. زیرا بعد از خرید ارز دیجیتال تقریبا هر روز با استرس قیمت ها را زیر و رو می کنید تا خیال تان راحت شود که امروز ضرر نکرده اید.

خرید ارزهای دیجیتال بهتر است یا خرید ویلا در شمال؟

سخن آخر

همه افراد پیش از اینکه یک سرمایه گذاری را انجام دهند به پیشینه و سوابق آن نگاه می کنند. در سال های اخیر تب و تاب خرید زمین در شمال و ساخت ویلا افزایش پیدا کرده است. اما جدای از آن می توانید یک تاریخچه دقیق از این سرمایه گذاری و شهرها و استان هایی که قیمت ملک در آن ها طی سالیان اخیر تغییر زیادی داشته است، به دست آورید و بر اساس آن قدم بردارید.

اما در مورد بازار ارزهای دیجیتال نمی توان به این سادگی ها پیش بینی کرد و بر اساس تاریخچه هر ارز دیجیتال تصمیم گیری نمود. چرا که قدمت این بازار به اندازه قدمت بازار خرید و فروش ملک نیست. برخی از ارزهای دیجیتال قدمتی بسیار کمتر از تصور دارند. با این حال به سرعت مطرح می شوند و افراد سرمایه های خود را بدون پشتوانه در آن ها سرمایه گذاری می کنند. بنابراین نمی توان به تاریخچه ای دقیق و روشن اشاره کرد و بر اساس آن تصمیم گیری نمود.

 با خرید زمین در شمال می توانید تا حدود زیادی نسبت به آینده سرمایه گذاری خود مطمئن باشید البته با یک چک لیست موارد  خرید ویلا شمال . بازار ارزهای دیجیتال به میزان کمتری قابل پیش بینی می باشد. بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری با قابلیت پیش بینی بالا هستید راهی بازار خرید زمین و ویلا در شمال شوید.

کد خبر 629248

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار