دیپلمات ایرانی در سازمان ملل در پاسخ به ادعاهای بی‌اساس نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهدید و در هر زمان تردید نمی‌کنیم. 

اسرائيل

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، «پیمان غدیرخمی» رایزن دوم نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست عالی رتبه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل پاسخ داد. 

وی گفت: مایلم از این فرصت استفاده کرده و به ادعاهای بی‌اساس امروز نخست وزیر رژیم اسرائیل پاسخ دهم. او هم مانند سلف بدنام خود تلاش کرد تا جایی که می‌تواند اطلاعات نادرست و ادعاهای بی‌اساس علیه کشور من مطرح کند. او با مظلوم نمایی، نومیدانه تلاش کرد رژیم اسرائیل را بیگناه معرفی کند. 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ایران درصدد نابودی رژیم صهیونیستی است و می‌خواهد بر منطقه مسلط شود و این کار را می‌خواهد با برنامه هسته‌ای خود به پیش ببرد. 

نخست‌وزیر رژیم تنها دارنده سلاح اتمی در منطقه غرب آسیا به لفاظی علیه برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و همچنین علیه قدرت پهپادی ایران موضع گرفت.

نماینده ایران افزود: البته این تعجب‌آور نیست، چرا که فریب همواره بخشی از دستورکار آن‌ها بوده است. هدف خباثت‌آمیز او روشن است: سرپوش گذاشتن بر تمام سیاستهای توسعه‌طلبانه و بی‌ثبات‌کننده و رفتارهای جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در منطقه طی هفت دهه گذشته. 

وی اضافه کرد: او به جای ارائه چنین اطلاعات نادرست و طرح اتهامات بی‌پایه و اساس، باید می‌گفت که به عنوان تنها قدرت اشغالگر در منطقه، که بیش از ۱۵ جنگ به راه انداخته و، بلااستثناء به همه همسایگانش بلکه حتی کشورهای فراتر از منطقه حمله کرده است، هنوز هم به اشغال برخی سرزمینها ادامه می‌دهد و هر چهار جنایت اصلی بین المللی را نه یک بار بلکه بارها و گاهی همزمان مرتکب شده است. و این فهرست سیاه و طولانی همچنان ادامه دارد. 

نماینده ایران خاطرنشان کرد: او حتی یک بار به حقوق مسلم مردم فلسطین که بیش از هفت دهه تحت اشغال و سلطه وحشیانه رژیم اسرائیل زندگی می‌کنند و به محاصره غیرقانونی و غیرانسانی که بر نوار غزه اعمال و آن را به بزرگترین زندان رو باز جهان تبدیل کرده است، اشاره‌ای نکرد. در عوض، فریبکارانه سعی کرد بدون اینکه روی خود بیاورد که حاکمان این رژیم همواره به فعالیتهای تروریستی مشغول بوده و برخی از آن‌ها حتی به قصاب غیرنظامیان بیگناه فلسطینی معروف هستند، رژیم خود را به عنوان تنها دموکراسی منطقه معرفی کند! 

وی افزود: به عنوان مثال، تنها در جنگ وحشیانه و تمام عیار ۱۱ روزه خود در غزه در ماه می‌۲۰۲۱، نیروهای اسرائیلی ۲۵۶ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک و ۴۰ زن را کشتند که در بین آن‌ها ۱۳ نفر از اعضای یک خانواده بودند که زیر آوار خانه خودشان مدفون شدند. بسیاری از آن‌ها کودک بودند و یکی از آن‌ها یک کودک ۶ ماهه بود. 

وی با بیان این که بهترین صفت برای حاکمان رژیم اسرائیل تروریستهای کودک‌کش است، گفت: او همچنین باید توضیح می‌داد که چرا هنوز به مصادره و تخریب خانه‌های فلسطینی ها، کوچ اجباری ساکنان آن‌ها و کشتن تظاهر کنندگان مسالمت‌آمیز فلسطینی ادامه می‌دهد. 

غدیرخمی اضافه کرد: تمام سیاست‌ها و اقدامات وحشیانه این رژیم ناقض آشکار اصول اولیه اخلاقی و انسانی و قواعد حقوق بین الملل بویژه حقوق بین الملل بشردوستانه بوده و همچنان ادامه دارد. 

وی تصریح کرد: این رژیم نمی‌تواند با راه اندازی یک برنامه نظام‌مند ایران هراسی، از جمله آنچه امروز در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ما گفت، توجهات را از فعالیتهای شرورانه و بی‌ثبات کننده خود در منطقه منحرف کند. 

نماینده ایران خاطرنشان کرد: رژیم اسرائیل با در اختیار داشتن پیچیده‌ترین نوع سلاحهای متعارف و انواع سلاحهای کشتار جمعی همچنان صلح و امنیت در منطقه و فراتر از آن را تهدید می‌کند و با نادیده گرفتن درخواستهای جدی و مستمر بین المللی، همچنان از پیوستن به معاهدات بین المللی ممنوع کننده سلاحهای کشتار جمعی سرپیچی می‌کند و کماکان به طور جدی مانع ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته‌ای در خاورمیانه که در سال ۱۹۷۴ توسط ایران پیشنهاد شده است، می‌شود. 

وی افزود: با این وجود، این رژیم با گستاخی تمام درصدد است توانمندیهای تسلیحاتی متعارف ایران و یا برنامه هسته‌ای منحصراً صلح‌آمیز آن، که تحت قوی‌ترین بازرسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد را به عنوان چالشی برای ثبات منطقه‌ای جلوه دهد. البته این چیزی جز اقدامی ریاکارانه برای منحرف کردن توجهات از خطر واقعی برای صلح و امنیت منطقه‌ای ناشی از این رژیم و به ویژه زرادخانه سلاحهای هسته‌ای و تأسیسات و فعالیتهای هسته‌ای پنهانی و خارج از نظارت بین المللی آن نیست. 

نماینده ایران بیان کرد: او همچنین با رد تمام اصول حاکم بر این سازمان از جمله این مجمع مهم و با نقض آشکار منشور سازمان ملل، بار دیگر از زبان تهدید علیه کشورم استفاده کرد. او نباید در مورد توانایی و عزم ما برای دفاع از امنیت و منافع‌مان توهمی داشته باشد. رژیم او باید از هرگونه اشتباه محاسباتی و اقدامات ماجراجویانه در منطقه اجتناب کند. ما نشان داده‌ایم که از اعمال حق ذاتی خویش برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهدید و در هر زمان تردید نمی‌کنیم. 

وی گفت: هیأت من قاطعانه تمام ادعاهای بی‌اساس رژیم اسرائیل علیه کشورم از جمله رئیس جمهور ما را رد می‌کند.

کد خبر 629226

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha