دکتر کلر مک کارتی، سردبیر ارشد نشریه بهداشت هاروارد در مقاله‌ای به این سوال پرداخته است که آیا لزومی دارد کودکان هر روز به حمام بروند یا خیر.

حمام کودک

به گزارش همشهری آنلاین، انتخاب به نقل از نشریه بهداشت دانشکده هاروارد نوشت: حمام یا دوش گرفتن روزانه برای بسیاری از ما و برای فرزندانمان یک روال عادی است. اما آیا واقعا لازم است؟

بدیهی است، روزهایی وجود دارد که شستن بدن حس خوبی دارد، مانند اینکه کودکتان پس از بازی در فضای باز خاک‌آلود شده یا بدنش از عرق پوشیده شده است، همچنین حمام کردن ایده خوبی است اگر کودکتان روز خود را در استخر گذرانده باشد.

گاهی اوقات نیز ممکن است پزشک برای برخی از بیماری‌های پوستی، حمام روزانه را توصیه کند و همه ما باید به طور مرتب دست‌های خود را بشوییم تا از ابتلا به کرونا جلوگیری شود. اما شستشوی روزانه تمام بدن کودکان، (اگر شرایط بالا را ندارد) زیاده‌روی به نظر می‌رسد.

استحمام زیاد می‌تواند منجر به خشکی و تحریک پوست شود. اما، پوست دارای روغن‌های محافظ طبیعی و باکتری‌های طبیعی است که به سلامت و ایمن بودن ما کمک می‌کند و می‌تواند با حمام روزانه شسته شود.

اگر کودک یا نوجوان شما کاملاً تمیز به نظر می‌رسد، تعریق بالایی ندارد و در استخر یا آب مشکوک به آلودگی حضور نداشته است، بهتر است از حمام یا دوش روزانه صرف نظر کنید. به طور معمول، دو یا سه بار در هفته حمام کردن ایده‌آل است. در حقیقت، برای بسیاری از بچه‌ها، حتی یک یا دو بار در هفته حمام خوب است.

کد خبر 628959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار