سارقانی که با ورود به آپارتمانی در غرب تهران و تخریب گاوصندوق داخل خانه، ۱۰۰ میلیارد تومان طلا، جواهر و ارز به سرقت برده بودند به دام پلیس افتادند.

سارق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری، اواخر شهریور امسال مردی وحشتزده با پلیس تماس گرفت و خبر از دستبرد دزدان به خانه‌اش داد. این مرد می‌گفت که سارقان زمانی که وی و خانواده‌اش در خانه حضور نداشتند، وارد آپارتمان آنها شده و با تخریب گاوصندوق، ۱۰۰ میلیارد تومان طلا، جواهر و ارز دزدیده‌اند.

به‌دنبال تماس این مرد، تیمی از مأموران کلانتری ۱۳۷ راهی محل حادثه شدند. بررسی‌ها آغاز و معلوم شد که دزدان با زیرنظر گرفتن این آپارتمان و اطمینان از اینکه کسی داخل خانه نیست، اقدام به تخریب قفل در کرده و پس از ورود به آنجا سراغ گاوصندوق رفته‌اند. تحقیقات نشان می‌داد که دزدان با استفاده از ابزاری که در اختیار داشتند در داخل خانه شروع به تخریب گاوصندوق کرده و پس از آن موفق شده‌اند همه محتویات داخل آن را سرقت کنند.

با این اطلاعات، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد. مأموران پلیس با بررسی‌های تخصصی و بازبینی دوربین‌های مداربسته آن حوالی به نخستین سرنخ‌ها دست یافتند. آنها که موفق شده بودند خودروی سارقان را شناسایی کنند، به ردگیری‌های تخصصی ادامه دادند و در نهایت به مرد جوانی رسیدند که بررسی سوابق او نشان می‌داد  یک سارق سابقه‌دار است و پیش از این ۴ بار به اتهام سرقت منزل دستگیر شده و به زندان افتاده است.

شواهد نشان می‌داد که این مرد یکی از اعضای باند سرقت ۱۰۰ میلیارد تومانی است و در ادامه قاضی پرونده دستور بازداشت او را صادر کرد. درحالی‌که حدود یک‌ هفته از این سرقت گذشته بود، مأموران موفق شدند مخفیگاه او را در غرب تهران شناسایی و آنجا را محاصره کنند. سارق سابقه‌دار در یک عملیات ضربتی به دام پلیس افتاد و در بازرسی مخفیگاه او، بیش از یک‌میلیارد تومان از طلاهای سرقت شده از خانه شاکی کشف شد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان این خبر گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها به سرقت میلیاردی با همدستی ۲ نفر از دوستانش اعتراف کرد و مدعی شد که بعد از سرقت بخشی از اموال مسروقه را به مالخران فروخته‌اند.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که متهم و همدستانش همگی از دزدان سابقه‌دار در زمینه سرقت از منزل هستند که به غیر از سرقت از خانه مالباخته، چندین سرقت دیگر در محدوده غرب و شمال‌غرب تهران رقم زده‌اند.

کد خبر 628939

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار