مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از راه‌اندازی موزه چاپ در همدان و تجلیل از فعالان عرصه چاپ خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان

همشهری آنلاین- فاطمه کاظمی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در نشست خبری درباره ایده راه‌اندازی موزه چاپ گفت: همدان در حوزه چاپ قوی است و از طرفی مجتمع ابن‌سینا سالن‌های بزرگی دارد که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل، ایده راه‌اندازی موزه چاپ به ذهنم رسید تا دستگاه‌های قدیمی این حوزه که در انبار خانه‌ها مانده را به نمایش بگذاریم که همه باعث جذب گردشگر شود و هم برای هنرمندان جنبه آموزشی داشته باشد. فضا در اختیار اتحادیه چاپ قرار گرفته و تا چند روز آینده این موزه افتتاح خواهد شد. 

«احمدرضا احسانی» با بیان اینکه راه‌اندازی موزه سینمای همدان هم مد نظر است، افزود: جشنواره صنعت چاپ به مناسبت ۱۲شهریور، روز صنعت چاپ نیز به علت راه‌اندازی موزه چاپ به تعویق افتاد تا همزمان با افتتاح موزه چاپ، از فعالان این عرصه نیز تجلیل شود. برای حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در افتتاحیه موزه چاپ نیز برنامه‌ریزی و دعوت‌نامه برای این وزیر ارسال شده و پیش‌بینی می‌کنیم این اتفاق تا ۱۲روز آینده بیفتد.

وی با اشاره به تصویب سند برش استانی نقشه فرهنگی کشور نیز توضیح داد: از یک سال پیش همدان به عنوان پایلوت این کار انتخاب شده و شورای عالی انقلاب فرهنگی یک تیم کاری برای آن انتخاب کرده است. سند همدان آماده است و منتظر حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هستیم تا با تشکیل شورای فرهنگ عمومی، سند برش استانی نقشه فرهنگی کشور را به تصویب برسانیم.

احسانی درباره سرنوشت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با بیان این‌که این جشنواره جزو ۱۶رویداد مهم فرهنگی است، خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ونوجوان بین استاندار و وزارتخانه در خرداد امضا شد و جشنواره در همدان ماندگار است، اما برای برگزاری این رویداد در سطح بین‌المللی باید سایر سازمان‌ها و ادارات تعامل لازم را در برگزاری این جشنواره داشته باشند. بیشترین هزینه‌های برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان توسط شهرداری تأمین و هزینه می‌شود.

وی با بیان این‌که 3بخش نقالی، خیمه‌شب‌بازی و پرده خوانی به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اضافه می‌شود، افزود: فراخوان جشنواره در روزهای آینده منتشر می‌شود و برگزاری جشنواره در اسفند امسال پیش‌بینی شده که امیدواریم با تسریع واکسیناسیون شاهد برگزاری حضوری آن باشیم.

کد خبر 628594

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار