بارسلونا ساعت‌۲۳:۳۰ امشب بازی ساده‌ای دارد اما بازیکنان برای فداکاری برای سرمربی بی‌انگیزه‌اند.

کومان

به گزارش همشهری‌آنلاین، در شهر بارسلون روزشمار برای برکناری رونالد کومان راه افتاده اما امشب در هفته ششم، او سرمربی بارسا خواهد بود تا بلکه در بازی ساده مقابل کادیس تیمش را از بحران درآورد. البته آبی‌واناری‌ها یک بازی کمتر از سایر مدعیان دارند.

لیست جانشینان احتمالی کومان آب‌رفته و دیگر خبری از یواخیم لوو نیست. اولویت با روبرتو مارتینس، سرمربی اسپانیایی بلژیک است و در رده دوم ژاوی ارناندس که هم‌اکنون هدایت السد قطر را برعهده دارد. در قرارداد مارتینس بند فسخ یک‌طرفه وجود دارد و این همان نکته‌ای است که برای مدیران بارسا اهمیت پیدا کرده است. البته فسخ قرارداد این مربی با تیم ملی ۱.۸میلیون یورو هزینه خواهد داشت. از طرفی منابعی از فدراسیون بلژیک تأیید کرده‌اند که مارتینس با رئیس فدراسیون به توافق شخصی رسیده تا در تیم ملی بماند و در جام‌جهانی هم سرمربی این تیم باشد.

بسیاری از اعضای هیأت مدیره در مورد روبرتو مارتینس شک دارند و ژاوی را ترجیح می‌دهند، اما لاپورتا مارتینس را بیشتر دوست دارد. البته لاپورتا، ژاوی را ابتدا برای هدایت بارسلونای B و سپس تیم اصلی می‌بیند و این چیزی است که ژاوی به آن فکر نمی‌کند. وقتی لاپورتا در فکر اخراج کومان در تابستان بود، با روبرتو مارتینس تماس گرفت، اما این مربی به رئیس بارسا صراحتا گفت که یورو شروع شده و او در این زمان نمی‌تواند تیم ملی را ترک کند.

حالا ممکن است داستان متفاوت باشد. یک گزینه تازه هم به لیست اضافه شده به نام آلبرت کابایس. پیرلو هم از لیست گزینه‌ها خط خورده. لاپورتا پول طلب کومان و همینطور هزینه فسخ قراردادش را که ۱۲میلیون یورو خواهد بود، از گلدمن ساکس قرض گرفته است. خبرنگاران نزدیک به باشگاه ادعا می‌کنند که با اتفاقات به‌وجود آمده بازیکنان حاضر نیستند خودشان را فدای مربی‌ای بکنند که ممکن است بازی بعدی دیگر نباشد.

کومان در مصاحبه پیش از بازی از اینکه تیم ملی هلند را به‌خاطر بارسا رها کرد و در یورو حاضر نبود، ابراز پشیمانی کرد: «من همیشه از این بابت پشیمان بودم. این یک فرصت عالی برای یک تورنمنت موفق بود و راه رسیدن به نیمه‌نهایی باز بود و امکان داشت با انگلیس روبه‌رو شویم که آنها را در لیگ ملت‌ها شکست دادیم. اما با توجه به شرایط سخت بارسلونا در آن زمان، اگر می‌توانستم به گذشته برگردم، تصمیمم را تغییر نمی‌دادم.»

کد خبر 628462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار