حداقل مستمری افرادی که ۳۰ سال سابقه دارند، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای افرادی که بالای ۳۵ سال سابقه دارند، ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

وام - بازنشستگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، با اخبار متعدد از میزان حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آنها شاید هنوز هم برخی بازنشستگان ندانند در نهایت حداقل حقوق آنها چقدر شده است. آیا ممکن است در ماه‌های آینده مجددا حقوق آنها تغییر کند یا اکنون دیگر حداقل حقوق آنها مشخص و نهایی شده است؟

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران در این مورد ارقامی اعلام کرده که نشان می‌دهد هر بازنشسته تامین اجتماعی حداقل حقوقی که می‌توان بگیرد ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

علی دهقان‌کیا گفت: در سال ۱۴۰۰ با افزایش دستمزد و اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان، افرادی که ۳۰ سال سابقه دارند، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و افرادی که بالای ۳۵ سال سابقه دارند، ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند دریافت کنند.

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران با بیان اینکه برای بازنشستگان سایر سطوح نیز شرایطی نیز تعریف شده است، تصریح کرد: افرادی که با هفت برابر دستمزد بازنشسته شده بودند و در سال ۱۴۰۰ حقوق‌شان به سه برابر دستمزد رسیده بود و چهار برابر حداقل دستمزد، حقوق‌شان کاهش یافته بود به همین منظور ۵۰ تا ۷۵ درصد کسری حقوق آن‌ها را تامین کردیم.

او در توضیح جزئیاتی از همسان‌سازی حقوق خاطرنشان کرد: ممکن است موقع افزایش دستمزد، اعلام کنند افزایش دستمزد سال ۱۴۰۱ منهای متناسب‌سازی باشد و ما این را نمی‌پذیریم. متناسب‌سازی جزو حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی قرار گرفته و افزایش دستمزد بر مبنای متناسب‌سازی و حقوق است. ما افزایش دستمزد را بر این مبنا قبول داریم.

بنا بر این گزارش، سالانه تنها یک بار آن هم در اسفند هر سال، میزان حداقل حقوق کارگران در جلسه شورای عالی کار تعیین می‌شود که به نظر می‌رسد همان رقم برای تعیین حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی نیز مبنا قرار می‌گیرد.

کد خبر 628370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 122
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • م IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
  20 1
  با سلام کسی ک سی سال زحمت کشیده است واقعا باید ۴٫۲۰۰حقوق بگیرد بازنشستگان تامین اجتماعی خیلی حقوق کم میگیرند لطفاً اضافه کنید
  • Bordbar IR ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
   10 1
   حقوق بازنشسته هارا زیاد کنید لطفا واقعا زندگی سخت شده واسمون
 • IR ۰۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
  15 3
  سلام همسان سازی را به نفع حقوق بالا میگیرن. خوب شد. افسوس فاصله ها بیشتر شد. با 4200 چطور زندگی کنن؟
 • IR ۰۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
  20 0
  واقعا بی انصافیه با حقوق ۴میلیون و۲۰۰چیکارمیتونیم بکنیم چرا حقوق بازنشسته هارو زیادتر نمیکنید با این وضع تورم وگرانی
 • IR ۰۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
  17 3
  حقوق بازنشسته هاروزیاد کنید ایهالناس
 • GB ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
  15 0
  حداقل حقوق اینه که برای هزینه های معمولی زندگی هم موندیم و خیلی سخت داریم زندمانی میکنیم
  • ولی IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
   9 1
   من یک کار افتاده کلی میباشم با ۲۵ سال سابقه چطور با۳۸۰۰ زندگی کنیم با یک مریض
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
  14 2
  چرا کارمندان سازمان تأمین اجتماعی که برای ما بازنشستگان کار میکنن باید ماهانه حدود ده میلیون تومان حقوق بگیرن اما یک بازنشسته با سی سال سابقه باید ماهانه حدود چهار میلیون تومان حقوق بگیرن
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
  29 0
  لطفایه رحمی به حال بازنشسته ها بکنید چطور با چهار میلیون هم کرایه خونه بدن هم از پس این گرونی بر بیان؟ خدا رو خوش میاد آخر اون دنیایی هم وجودداره مثلا مسلمانیم اما هرگز رحم نداریم. صدامون توگلوخفه شده تورم روکم کنید مسئولان صدای طبقه کارگروچطوری میشنوید
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
  5 0
  به نظر شما با ماهی۳۴۰۰ تاچند روز میشد زندگی کرد با داشتن محصل وکرایه خونه اونم یه زن سر پرست خانه
  • ناشناس IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   2 0
   سلام حقوق همه شده چند برابر تا ۱۰ میلیون چرا مستمربگیران تامین اجتماعی نباید بگیرن این حقوق را مگر عدالت اجرا نشده پس عدالت امیرالمومنین علیه السلام رو فراموش کردین

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار