نمایشگاه مجازی صلح جهانی شایسته همه کودکان به سرپرستی لیلا کعبی(مدرس نقاشی و پایه گذار آموزش نقاشی بر مبنای اصول و مفاهیم پیمان نامه حقوق کودک) به مناسبت روز جهانی صلح کودک، چهارشنبه ۳۱ شهریورماه در بستر فضای مجازی فرهنگسرای خانواده منتشر می شود. 

نمایشگاه مجازی

همشهری آنلاین-معصومه حق جو: این نمایشگاه در بیست و دومین سال برگزاری با نمایش ۲۲ اثر انتزاعی، مفهومی کودکان و نوجوانان به منظور نمایش و برداشت های کودکان از صلح است. به گفته لیلا کعبی؛ آثار راه یافته به نمایشگاه مجازی در گروه های سنی ۷ تا ۱۴ سال یعنی در دو گروه کودک و نوجوان و روز جهانی صلح دارای ۲۲ اثر در ابعاد ۳۰ در ۴۰ بر روی مقوا و کاغذ با تکنیک گواش و پاستل هنرآموزان نقاشی بر مبنای اصول و مفاهیم پیمان نامه حقوق کودک دیدگاه های خود از صلح است و برخی داوطلب شده اند در غالب شنیداری از دیدگاه خود صلح را تعریف کرده اند.

وی درخصوص روز جهانی صلح گفت: ۱۱سپتامبر روز جهانی صلح نه بدان معنی است که جهان در صلح است و آرامش بلکه لازم است برای جهانی صلح آمیز تلاش کرد از همان دوره های نخست زندگی اجتماعی به کودکان آموزش داد که صلح آموختنی است و باید آن را تمرین کرد و تجربه آموخت.

در این نمایشگاه از بچه ها پرسیده شده است، چه افرادی، چه محیطی و چه مواردی  صلح را برای شما تداعی می کنند و چه شخصیت های جهانی برای صلح جهان تلاش کرده اند که ما مفهوم صلح را آسان تر درک کنیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر چه جای بسی خرسندی است در این سال های اخیر نمایشگاه ها و برنامه های متنوعی به مناسبت روز جهانی صلح در همه گروه های سنی و حوزه های فرهنگی، هنری برگزار می شوند و هنرآموزان آموزش نقاشی بر مبنای اصول و مفاهیم پیمان نامه حقوق کودک با عنوان نخستین پیشگامان صلح در کشور عزیز ما ایران  بیست و دومین سال برگزاری آثار خود را طی می کنند.

کعبی در پایان گفت: از سال ۱۳۷۸ تا کنون کودکان و نوجوانان بسیاری آموزش فرهنگ صلح را همراهی کرده اند به ما ملحق شدند و زمانی که به بزرگسالی رسیدند جایی برای کودکانی دیگر گشودند تا این جاده هموار تر مسیرش طی شود اگر فرهنگ صلح را در کودکی به کودکانمان از نخستین مشارکت های اجتماعی شان بیاموزیم و ما نیز آن را در زندگی روزمره میان ساده ترین واژگان بهره بجوییم  به جاده ی ناهموار و سخت صلح نزدیک خواهیم شد.

علاقه مندان برای بهره مندی از برنامه یاد شده به صفحه مجازی این مرکز به نشانی Farhangsara_khanevade@  مراجعه کنند. لینک دسترسی به نمایشگاه مجازی: https://www.aparat.com/v/wPUYB/

کد خبر 628109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار