یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
۰ نفر

پزشکان انگلیسی در بررسی های خود به داروی جدیدی دست یافتند که می تواند رشد مجدد تومور را در مبتلایان به سرطان روده غیرقابل درمان کُند سازد.

62034702 (1).jpg

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، متخصصان در بررسی‌های خود یک روش درمانی جدید و هدفمند را برای مبتلایان به سرطان روده بزرگ غیرقابل درمان شناسایی کرده‌اند.

این دارو در آزمایش‌های بالینی با نتایج امیدوار کننده‌ای همراه بوده و رشد مجدد تومورها را در برخی از بیماران مبتلا به این بیماری کند کرده است.

در این آزمایش این موضوع مورد بررسی قرار گرفت که آیا داروی موسوم به "آداووسرتیب" (adavosertib) که روزانه مصرف می‌شود، می‌تواند رشد مجدد تومور را در بیماران مبتلا به نوعی از سرطان روده غیرقابل جراحی که گزینه های درمانی محدودی دارند، به تاخیر اندازد.

معرفی بهترین دارو برای درمان سرطان روده بزرگ

متخصصان انگلیسی وضعیت جسمی ۴۴ بیمار مصرف کننده داروی آداووسرتیب را با ۲۵ بیمار که این دارو را مصرف نکرده بودند، مقایسه کردند. آنان دریافتند که این دارو به طور متوسط ​​حدود دو ماه رشد تومور را به تاخیر می‌اندازد و عوارض جانبی نسبتا کمی نیز به همراه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان مصرف این دارو در ۳۱ بیمار مبتلا به تومور در سمت چپ روده بزرگ (کولون نزولی) و راست روده (رکتوم) تاثیر بیشتری داشته و موجب شده که این بیماران بیشتر عمر کنند.

کد خبر 627614
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها