پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
۰ نفر

رئیس جمعیت هلال‌احمر از ورود بیستمین محموله واکسن کرونا به کشور خبر داد و گفت: این محموله حاوی ۵ میلیون دوز واکسن امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

واردات واکسن کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،کریم همتی رئیس جمعیت هلال‌احمر از ورود سومین محموله سنگین واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت خبر داد و گفت: با ورود یک محموله ۵ میلیون دوزی دیگر به ایران، به طور کلی این جمعیت از اردیبهشت تاکنون ۳۵ میلیون و ۳۹۰ هزار دوز واکسن به کشور وارد کرده است.

همتی با اعلام اینکه ۵ میلیون تا محقق شدن وعده ۲۰ میلیونی واردات واکسن توسط هلال‌احمر در شهریور مانده، بیان کرد: از ۲۰ میلیون دوز واکسنی که قرار بود در شهریور توسط هلال‌احمر وارد کشور شود تاکنون ۱۵ میلیون دوز از آن تحویل وزارت بهداشت شده و فقط ۵ میلیون دوز دیگر باقی مانده تا وعده ۲۰ میلیونی که برای واردات واکسن کرونا داده بودیم محقق شود.

واردات ۷۰ میلیون دوز واکسن طی ۲ ماه آینده

رئیس جمعیت هلال‌احمر با ابراز امیدواری از واردات ۵ میلیون دوز دیگر واکسن کرونا تا یک هفته دیگر تصریح کرد: پس از اینکه فرآیند وارد کردن ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا توسط هلال‌احمر در شهریور به پایان برسد، در فواصل زمانی معین ۷۰ میلیون دوز دیگر واکسن طی دو ماه آینده وارد کشور خواهیم کرد.

وی با اشاره به کمک‌های خوب وزارت امورخارجه و بانک مرکزی و همچنین تاکید رئیس‌جمهور برای واردات واکسن افزود: از این ۷۰ میلیون دوز واکسن وارداتی ۱۰ میلیون مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال است تا دانش‌آموزان نیز در مقابل کرونا ایمن شوند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه تمام اطلاعات برای واردات واکسن‏‌های مناسب برای گروه سنی زیر ۱۸ سال آماده و تحویل سازمان غذا و دارو شده است، گفت: در صورت تایید این سازمان و صدور مجوز، با واردات یکی از این دو واکسن سوبرانا۲ یا سینوفارم در مهرماه، واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۸ سال آغاز می‌شود.

آمادگی هلال‌احمر برای راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون

همتی با تاکید بر اینکه تمامی واکسن‌های وارداتی و واکسن‌هایی که در داخل کشور تولید می‌شوند، در ابتدا مورد تایید وزارت بهداشت قرار می‌گیرند، توضیح داد: هلال احمر علاوه بر واردات واکسن، برای واکسیناسیون هم برنامه‌ریزی خوبی داشته و در حال افزایش مرکزهای تزریق واکسن است.

وی افزود: به مراکز استان‌ها ابلاغ شده است تا به واسطه درخواست وزیر بهداشت از جمعیت هلال‌احمر، آماده راه‌اندازی مراکز تزریق واکسن خود باشند و باید یک هماهنگی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گیرد تا در هر نقطه از کشور که نیاز بود، مراکز واکسیناسیون راه‌اندازی شود. مراکز تزریق واکسن هلال‌احمر مجهز است و فضای بسیار مناسبی دارند و نیاز به صرف هزینه برای راه‌اندازی آن‌ها نیست.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در پایان با بیان اینکه اثربخشی واکسن‌های وارداتی هلال‌احمر در مقیاس زیاد به اثبات رسیده، اظهار کرد: واکسن‌هایی را که ما وارد کشور کردیم از نوع سینوفارم بوده؛ این واکسن‌ها تایید بهداشت جهانی و وزارت بهداشت را داشته و اثربخشی آن‌ها در مقیاس زیاد نیز به اثبات رسیده است.
 

کد خبر 627042

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها