سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره علت سرعت گرفتن روند واردات واکسن به کشور توضیح داد.

علیرضا رئیسی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به اظهاراتی در زمینه سرعت گرفتن روند واکسیناسیون کرونا در کشور گفت: سیاست بلد نیستم و نمی‌دانم fatf چیست، اما الان واکسن دارد به دستمان می‌رسد و علت‌های مختلفی دارد.

وی توضیح داد: خیلی کشورهای دنیا که تولیدکننده واکسن هستند، اکثر جمعیت خود را واکسیناسیون کردند. نکته دیگر اینکه قراردادهایی که بسته شد و آن زمان بدعهدی کردند اکنون در حال عملیاتی شدن است و همه در کشور دست به دست هم دادند و پای کار آمدند و مثلا بانک مرکزی، وزارت امور خارجه، معاون اول رئیس‌جمهور و... پای ثابت جلسات ما هستند و جلسات بسیار کاربردی شده است و در جلسات تصمیمات قاطع گرفته می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه از کانال‌های مختلف برای واردات واکسن تلاش می‌شود، افزود: جلسه‌ای داشتیم که حتی برای اینکه ۲ روز زودتر واکسن به دستمان برسد اقدامات بسیار زیادی انجام دادیم.

رئیسی گفت: همه در حال تلاش هستند. شاید سال قبل همین موقع بحث واکسیناسیون خیلی در دنیا جدی نبود. الان از عمر واکسیناسیون در دنیا کمتر از یک سال می‌گذرد و به همین دلیل مهم این است که واکسن در حالت پایدار به ما می‌رسد و ان‌شاءلله ظرفیت را بالا ببریم که حداکثر واکسیناسیون را انجام دهیم.

او بیان کرد: حتما تا دهه فجر گروه هدفمان را واکسینه کردیم.
 

کد خبر 626781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار