سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی و معاون رهبر گروه طالبان امروز شنبه کارش را بعنوان سرپرست وزارت کشور افغانستان در دولت در حالی آغاز کرد که نام وی در فهرست سیاه سازمان ملل متحد ثبت است. او در مراسم آغاز به کارش در وزارت کشور از تمام افراد گروه طالبان خواست که پس از این علیه مقامات سابق از کلمات نامناسب مانند مزدور، قاتل، مجرم و غلام استفاده نکنند.

وزارت کشور طالبان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  ایرنا، پلیس فدرال آمریکا جایزه دستگیری وی را از ۵ میلیون دلار به ۱۰ میلیون دلار افزایش داده است.

حقانی در مراسم آغاز بکارش در وزارت کشور افغانستان گفت که عفو آنها علیه مقامات سابق دولت سیاسی نه بلکه شرعی بوده و به همین دلیل از تمام افراد گروه طالبان خواست که پس از این علیه مقامات سابق از کلمات نامناسب مانند مزدور، قاتل، مجرم و غلام استفاده نکنند.

وی تأکید کرد که مردم افغانستان در این مدت بسیار زیاد آزار و اذیت شدند و هیچ کسی حق بدرفتاری با آنها را ندارند و اگر افراد این گروه با مردم بدرفتاری کنند، آنها باید علیه افرادی که با آنها رفتار نادرست کرده اند، شکایت کنند و به شکایت های آنها رسیدگی خواهد شد.

براساس گزارش ها، نام ۱۷ تن از اعضای کابینه جدید گروه طالبان در فهرست سیاه سازمان ملل متحد قرار دارد و طالبان از این سازمان خواسته است که نام افراد آنها را از این فهرست خارج کنند.

اگر دولت طالبان از طرف جامعه جهانی به رسمیت شناخته نشود، دولت آینده بشدت با چالش مواجه خواهد شد زیرا از یک طرف دارایی های این کشور در آمریکا بلوکه شده و از طرف دیگر جامعه جهانی از کمک به طالبان خودداری خواهد کرد و این گروه نمی توانند از درآمدهای داخلی بودجه دولت را تأمین کنند.

گروه طالبان که بارها به جامعه جهانی قول داده بودند دولت فراگیر تشکیل می دهند، برخلاف تعهدات خود کابینه ای متشکل از رهبران این گروه معرفی و اعلام کردند که با انتقاد شدید داخلی و خارجی مواجه شد.

کد خبر 626061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 6
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
    11 0
    طالبان یک گروه کاملاتروریستی وآدمکشه،سعی درتطهیرشان نکنید

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار