وزیر امور خارجه آلمان دوشنبه شب اعتراف کرد که دولت فدرال آلمان و سرویس های اطلاعاتی آن وضعیت در افغانستان را اشتباه ارزیابی کردند.

هایکو ماس

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایرنا به نقل از سی ان ان نوشت: هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان گفت: چیزی برای اعلام کردن وجود ندارد، همه ما از جمله دولت فدرال، سرویس های اطلاعاتی، جامعه بین المللی وضعیت را اشتباه ارزیابی کرده ایم.

ماس در ادامه افزود: سرعت خروج و تسلیم شدن نیروهای امنیتی افغانستان را ما ، شرکای ما و کارشناسان ما تا آن زمان پیش بینی نکرده بودیم.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت: اکنون یک هزار و ۹۰۰ نفر از ۲۵۰۰ نیروی کار محلی آلمان در کابل از افغانستان خارج شده اند و دولت به دنبال کمک به تخلیه فعالان حقوق بشر و خانواده های افغان است که در کنار شرکت های آلمانی کار کرده اند.

به دنبال تغییر و تحولات سریع در افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان، شبکه سی ان ان گزرش داد ، تحلیلگران اطلاعاتی آمریکا پیش بینی کرده بودند که احتمالاً چند هفته دیگر طول خواهد کشید تا دولت غیرنظامی افغانستان در کابل به دست نیروهای طالبان سقوط کند.

روز یکشنبه با ورود طالبان به کابل، اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان به همراه شماری از مقامات کابینه خود از کشور فرار کرد و طالبان نیز در کمتر چند ساعت کاخ ریاست جمهوری را به کنترل خود گرفت.

کد خبر 621172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار