رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، گفت: هر اقدامی که بتواند سبب کاهش انتشار ویروس شود می‌تواند در کاهش لزوم ارجاع مردم به بیمارستان‌ها موثر باشد.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، خسرو صادق نیت،رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) افزود: هر اقدامی که بتواند سبب کاهش اشاعه و انتشار ویروس شود می‌تواند در کاهش لزوم ارجاع مردم به بیمارستان‌ها مؤثر باشد.

وی ادامه داد: حتی اگر تعطیلی هم با هدف کاهش دورهمی و کاهش شیوع و انتقال کرونا صورت بپذیرد می‌تواند مؤثر باشد.

صادق نیت گفت: طبق پیش بینی‌های قبلی شرایط کشور در دو هفته گذشته می‌دانستیم که تعداد بیماران افزایش پیدا خواهد کرد زیرا نیاز مردم به بیمارستان و بستری شدن بیشتر شده بود و با افزایش نیاز به بستری نیاز به تخت ویژه و آی سی یو هم بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در اورژانس بیمارستان‌ها دو برابر ظرفیت بیمار خوابیده و در اورژانس دومی هم که تأسیس کردیم و باید ۱۰ تخت داشته باشد بالای ۲۰ نفر بیمار در خود جای داده و هنوز هم شاهد مراجعه مردم هستیم. بخش‌های بیمارستان هم همگی پر هستند تعداد زیادی از بیماران هم منتظر ICU هستند.

صادق نیت این حجم از مراجعین و بستری‌ها در سال‌های اخیر را بی سابقه عنوان کرد و افزود: این در حالی است که بسیاری از بیماران را پس از تزریق دارو به منزل می‌فرستیم، در غیر این صورت بیمارستان امام خمینی (ره) نیازمند ۱۲۰۰ تخت اضافه بود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی، ترس از کرونا کمتر شده و این موضوع سبب شده تا بیماران غیر کرونایی به بیمارستان‌ها مراجعه و پیگیر بیماری خود شوند.

صادق نیت گفت: از آنجا که جواب تست pcr در ۳۰ تا ۴۰ درصد موارد منفی کاذب می‌شود، اگر نتیجه تست ما مثبت باشد یعنی مبتلا هستیم اگر منفی شود باز هم باید به علائم رجوع کنیم. این علائم هم باید بر اساس نظر پزشک معتمد هر اداره‌ای شناسایی و اعلام نظر شود. در حال حاضر دیگر سرماخوردگی و آنفلوانزا نداریم و هر چه هست کرونا است، پس اگر کسی علامتی داشت بهتر است با مشورت پزشک، خود را قرنطینه کند.

کد خبر 620517

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha