جانشین پلیس راهور ناجا گفت: در تردد غیرمجاز کرونایی هم در مسیر رفت و هم هنگام بازگشت جریمه برای خودرو ثبت می‌شود.

محدوديت تردد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سردار سید تیمور حسینی جانشین پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت اعمال محدودیت های کرونایی در جاده‌ها اظهار داشت: بنابر اطلاع قبلی، همچنان تردد «از» و «به» شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و جریمه یک میلیون تومانی تردد به شهر قرمز و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی سفر به شهر نارنجی برای رانندگان متخلف لحاظ خواهد شد.

 جانشین پلیس راهور ناجا در پاسخ به پیگیری مخاطبان که از ارسال پیامک‌های پلیس مبنی بر جریمه شدن هم در مسیر رفت و هم در مسیر بازگشت از سفر خبر داده بودند، اعلام کرد: اگر شخصی با خودروی پلاک تهران بخواهد از شهر تهران خارج شود، با توجه به وضعیت قرمز کرونایی با ممانعت و ایست پلیس مواجه می شود. چنانچه از ادامه سفر منصرف شود و برگردد، مشمول جریمه نمی‌شود اما اگر به مسیر خود ادامه دهد، جریمه تخلف تردد غیرمجاز برای خودرو ثبت می شود. 

وی افزود: در مسیر بازگشت هم هرچند خودروی پلاک بومی در مسیر بازگشت به شهر خود با کنترل و ممانعت پلیس مواجه نمی‌شود ولی این تردد با توجه به شیوه‌نامه ستاد ملی مقابله با کرونا در بحث ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی و از شهرهای قرمز و نارنجی، تردد غیر مجاز محسوب شده و مشمول جریمه می‌شود.

 جانشین پلیس راهور ناجا گفت: در نتیجه یک خودرو در مسیر رفت و بازگشت مستوجب اعمال مقررات بر اساس رنگ بندی شرایط کرونا و اجرای شیوه نامه ستاد ملی مقابله با کرونا شده و ۲ جریمه برایش ثبت می‌شود.

سردار حسینی با تاکید دوباره بر اینکه محدودیت تردد در شهرهای قرمز و نارنجی پابرجاست اعلام کرد: حتی اگر ماموران حضور فیزیکی نداشته باشند دوربین‌های هوشمند، تخلفات غیرمجاز را ثبت خواهند کرد بنابراین شهروندان دقت داشته باشند که «ترددهای غیرمجاز در مسیر رفت و برگشت اعمال قانون شده و جریمه برایشان ثبت خواهد شد».

 وی گفت: ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح نیز به قوت خود باقی است و متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

کد خبر 619403

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha