مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت جزئیات تمدید پوشش بیمه‌ای بیمه‌شدگان در صندوق‌های این سازمان را تشریح کرد.

بیمه سلامت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بیمه سلامت، داوود حاج‌قاسمعلی مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت درباره آخرین وضعیت تمدید پوشش بیمه‌ای در صندوق‌های سازمان بیمه سلامت، گفت: پس از توقف چاپ دفترچه، مردم برای دریافت پوشش بیمه‌ای و تمدید اعتبار مسیرهای متفاوتی در اختیار دارند. افراد برای اطلاع از تاریخ اعتبار پوشش بیمه خود می‌توانند با کد دستوری #۱۶۶۶* و با پاسخ‌دهی به چند پیام، تاریخ اعتبار پوشش بیمه‌ای خود را مشاهده کنند.

وی افزود: برای افرادی که تاریخ اعتبار بیمه آنها تمام شده است، ساده‌ترین راه مراجعه به دفاتر پیشخوان است. این مراکز همچنان به این افراد خدمات را در تمدید تاریخ بیمه در تمامی صندوق‌ها ارائه می‌دهند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر می‌توان برای تمدید اعتبار به پنل خدمات غیرحضوری سازمان به آدرس bimehsalamat.ir مراجعه کرد و در این سایت افراد گزینه تمدید پوشش خدمات بیمه‌ای را انتخاب می‌کنند. البته این مسیر برای افرادی فراهم است که بیمه رایگان دارند. یعنی حدود ۲۰ میلیون روستایی و ۷ میلیون نفر از افرادی که دارای بیمه سلامت همگانی هستند؛ می‌توانند از این طریق به تمدید پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنند.

حاج‌قاسمعلی اظهار داشت: برای افرادی که خواهان بیمه ایرانیان یا بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت برای تبعه ۳ هستند، باید جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه‌ای به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند، همچنین برای بیمه شدگان سایر اقشار شامل خانواده شهدا، جانبازان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قراردادهای یکساله وجود دارد و جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه ای این گروه ها، بیمه گذار اقدام و نیازی به مراجعه همه افراد به پیشخوان نیست.

وی در خاتمه اظهار کرد: جمعیت حدود ۲۸ میلیون نفری روستایی و بیمه سلامت همگانی که دفترچه رایگان داشته و تاریخ اعتبار دفترچه ابتدای سال جاری تمام شد، سازمان بیمه سلامت پوشش بیمه‌ای را تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ تمدید کرده است، این افراد پیش از پایان این تاریخ  می‌توانند با مراجعه به پنل خدمات غیر حضوری سازمان برای ۶ ماه بعد پوشش بیمه ای خود را تمدید کنند.

کد خبر 619364

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha