دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: با ثبت ۱۴ مرگ بیماران کووید ۱۹، امروز شمار جانباختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این استان رکورد زد.

اورژانس و بیماران کرونایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اعلام کرد: این افراد شامل پنج مرد با ۸۸، ۸۵، ۶۵، ۴۷ و ۳۵ سال سن و سه زن ۷۱، ۶۰ و ۵۹ ساله، یک کودک با ۶ سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای کبدی، مغزی، کلیوی، فشار خون، دیابت و سرطان و پنج مرد با ۹۰، ۸۱، ۶۳، ۵۵ و ۵۳ سال سن و یک زن با ۶۳ سال سن بدون سابقه بیماری بودند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یکهزار و ۴۶۳ نفر در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با بستری ۱۹۱ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به ۷۸۲ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: در زمان حاضر ۵۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این مجموع ۲۳ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۶۸هزار و ۶۱۴ نفر در این استان به این ویروس مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به مثبت شدن تست پی سی آر ۷۸۰ نفر از مردم استان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: آمارها بیانگر رشد انفجاری شیوع ویروس در استان بوشهر است و در این شرایط تنها راه مقابله و کنترل این بیماری رعایت پروتکل‌های بهداشتی، لغو تمام مراسم‌ اعم از عزا و عروسی و همه دورهمی‌ها و مسافرت‌ها است.

براساس نقشه کرونایی بوشهر، در زمان حاضر ۹ شهرستان این استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) کرونایی و یک شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارد.

کد خبر 618899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار