رئیس پلیس راهور تهران گفت: دوبرابر شدن هزینه جریمه، ممنوعیت رانندگی تا پایان عمر و توقیف طولانی مدت خودرو ازجمله مجازات‌هایی است که با هماهنگی دستگاه قضا برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

جرایم رانندگی

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به برخورد پلیس با تخلفات حادثه‌ساز اظهار کرد: از ابتدای سال جاری، ۲ هزار و ۸۱۸ راننده پرخطر شناسایی شده اند و در قالب قرارگاه کنترل سرعت از آنها تعهد اخذ شده است.

وی افزود: همزمان با اخذ تعهد، برخی از آموزش‌های لازم به این رانندگان داده شد و اگر بعد از زمان تعهد، رفتار پرخطر دیگری حین رانندگی داشته باشند، با هماهنگی دستگاه قضا مبلغ جریمه آنها افزایش پیدا می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینکه قرار است هزینه تخلف رانندگان پرخطری که پلیس بارها به آنها تذکر داده است افزایش پیدا کند، گفت: دو برابر شدن مبلغ جرایم برای این افراد حداقل مجازاتی است که برای این رانندگان در نظر گرفته‌ایم.

محرومیت رانندگی تا پایان عمر از دیگر جرایم در نظر گرفته شده 

حمیدی بیان کرد: البته جرایم دیگری هم برای این رانندگان در نظر گرفته‌ایم. به عنوان مثال ممکن است راننده متخلف تا آخر عمر از رانندگی محروم شود یا اینکه خودروی او برای طولانی مدت توقیف شود.

وی با اشاره به اینکه برخورد با رانندگانی که بارها به آنها تذکر داده شده است اما همچنان رفتار پرخطر ترافیکی دارند، فقط مربوط به خودروهای شخصی نمی‌شود، گفت: اگر خودروهای سازمانی، دولتی و اداری هم تخلفشان زیاد شود، ما سازمان یا اداره را موظف به برخورد با آن راننده می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور پایتخت خاطرنشان کرد: بعد از ۶ ماه اگر راننده پرخطر تخلفی نکند، نمره منفی او پاک می‌شود.

کد خبر 618843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار