اتحادیه اروپا ضمن محکومیت حمله اخیر به یک کشتی رژیم صهیونیستی در سواحل عمان، تاکید کرد که منتظر نتیجه تحقیقات در این رابطه است.

اتحادیه اروپا

به گزارش همشهری‌آنلاین، شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه نوشت: «نبلیه مصرالی»، سخنگوی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی، اعلام کرد که اتحادیه حمله اخیر به نفتکش «مرسر استریت» رژیم صهیونیستی در سواحل کشور عمان را محکوم می کند.

مصرالی ضمن تاکید بر لزوم روشن شدن واقعیت و جزئیات آن چه برای کشتی مذکور روی داده، اظهار داشت: به ما اطلاع داده شد که آمریکا، بریتانیا و اسرائیل قصد دارند درباره این حمله تحقیق کنند.

سخنگوی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا همچنین تاکید کرد: مخالف هر گونه اقداماتی هستیم که ممکن است امنیت و صلح در منطقه را تضعیف کند و به پیگیری تحولات از نزدیک ادامه خواهیم داد.

در همین حال، شبکه خبری «الجزیره» قطر نیز از مصرالی نقل کرده که اتحادیه اروپا حمله به کشتی مرسر استریت را غیر قابل قبول و در تضاد با آزادی ناوبری می داند و منتظر نتایج تحقیقات در این باره می باشد.

یادآور می شود که بنا بر اعلام شرکت حمل و نقل دریایی «زودیاک ماریتایم» که متعلق به یک میلیاردر صهیونیست به نام «ایال عوفر» بوده و مقر آن در شهر لندن، پایتخت بریتانیا قرار دارد، یک کشتی ژاپنی حامل پرچم لیبریا به نام «مرسر استریت» که تحت مدیریت این شرکت می باشد، پنج شنبه هفته گذشته هنگامی که بدون بار از مبدا بندر «دارالسلام» در تانزانیا به مقصد بندر «الفجیره» در امارات در حال حرکت بوده، در نزدیکی سواحل عمان هدف حمله قرار گرفته و در نتیجه آن نیز، دو تن از خدمه کشتی شامل یک شهروند رومانی و یک شهروند بریتانیا کشته شدند.

به دنبال آن نیز، مقامات رژیم صهیونیستی، آمریکا، بریتانیا و رومانی ضمن متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله به کشتی مذکور در دریای عرب در شمال اقیانوس هند، از رایزنی با شرکا و هم پیمانان خود در رابطه با این حمله خبر داده و مدعی شدند که بدان پاسخ مناسب خواهند داد.

در واکنش به این ادعاها نیز، «سعید خطیب زاده»، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز (دوشنبه) در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: ایران به عنوان ضامن امنیت خلیج فارس، بیانیه های تحریک آمیز و به صورت هماهنگ طراحی شده از سوی انگلستان و آمریکا را قویاً محکوم می کند.

خطیب زاده در ادامه پیام توییتری خود افزود: آنها که درباره حملات تروریستی مکرر به کشتی های ایرانی سکوت کرده بودند، حالا بی پایه و اساس به ایران اتهام زنی می کنند؛ هر گونه ماجراجویی ضد ایرانی، پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد.

کد خبر 618680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار