رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از شناسایی حدود ۴۰۰ مورد ابتلای جدید در جنوب غرب خوزستان در شبانه‌روز گذشته خبر داد.

کرونا در ایران - خوزستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر شکرالله سلمان‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر مردم دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند و تعطیلی کامل شهرها و منع تردد اعمال نشود، وقوع فاجعه‌ بزرگ در منطقه حتمی است. مردم برای پیشگیری از فاجعه بزرگ، در کنار بهداشت و درمان باشند.

وی با بیان اینکه افزایش آمار مبتلایان و بستری در جنوب غرب خوزستان فاجعه‌بار است، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۱ مورد جدید مثبت داشته‌ایم که ۲۲۷ نفر مربوط به آبادان، ۱۱۱ نفر مربوط به خرمشهر و ۵۳ مورد نیز مربوط به شادگان بوده است. ۳۶۵ نفر از موارد جدید مثبت، به صورت سرپایی در حال درمان هستند.

سلمان‌زاده گفت: روز گذشته ۵۷ نفر در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان بستری شدند و ۳۴ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند و متأسفانه یک فوتی در آبادان داشتیم. در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان‌های منطقه، ۲۴۵ نفر است.

وی بیان کرد: تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تاکنون ۲۱۹ هزار و ۵۳۲ مورد بوده که ۱۳ هزار و ۷۳۷ مورد از این تعداد، بستری شدند و ۱۱۱ هزار و ۴۸ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

احتمال بستری شدن بیماران در پارکینگ بیمارستان‌ها

دکتر مهدی کریمی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمار مبتلایان به کرونا در آبادان، خرمشهر و شادگان روز به روز به شکل وحشتناکی در حال افزایش است و بیمارستان مرکزی کرونا یعنی بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان کاملا پر شده است.

وی افزود: در حال حاضر در بیمارستان‌های امام خمینی(ره) و ۱۷ شهریور آبادان، ولیعصر (عج) خرمشهر و شهید معرفی‌زاده شادگان نیز بخش‌هایی برای بستری بیماران مبتلا به کووید - ۱۹ در نظر گرفته شده است. در واقع در جنوب غرب خوزستان تنها بیمارستانی که هنوز وارد چرخه کرونا نشده، بیمارستان شهید بهشتی آبادان است.

کریمی با بیان اینکه اگر همین روال بی‌توجهی به توصیه‌های بهداشتی ادامه داشته باشد، به وضعیت فاجعه‌بار کرونا در جنوب غرب خوزستان وارد می‌شویم، گفت: اگر وضعیت تغییر نکند و رعایت دستورالعمل‌ها به همین ترتیب پایین باشد، در آینده با شرایطی روبه‌رو می‌شویم که در آن مجبور هستیم علاوه بر بخش‌ها، از فضای پارکینگ بیمارستان‌ها یا بیمارستان‌های صحرایی نیز برای بستری بیماران کرونا استفاده کنیم.

کد خبر 618360

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها