هزینه هر شب بستری در بخش ICU بیمارستان خصوصی حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است اما حالا با پر شدن بیمارستان‌ها قیمت‌ها ۳ برابر شده است.

آی سی یو در خانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، شرایط بحرانی کرونا در کشور برای برخی سودهای چند صد میلیونی دارد. در بیمارستان‌ها تخت خالی نیست اما برخی بیمارستان‌های خصوصی بیمار را راحت بستری می‌کنند؛ هر شب بستری ۸ میلیون تومان. اما برخی از این بیمارستان‌ها و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات درمانی پیشنهاد بهتری برای بیماران دارند؛ بیمارستان در منزل آن هم شبی ۵ میلیون تومان.

این یک بازی دو سر برد است. هم برای بیمار که هزینه کمتری می‌دهد و هم برای بیمارستان‌هایی که تخت خالی ندارند اما حالا می‌توانند خدماتشان را به خانه بیماران ببرند. البته نه برای همه. تنها برای آنهایی که می‌توانند برای درمان کرونا ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کنند.

هزینه ۱۰۰ میلیونی بستری

در بیمارستان‌های دولتی جای سوزن انداختن نیست. اما در بیمارستان‌های خصوصی می‌شود ه سختی تخت خالی پیدا کرد. البته با ۳ برابر قیمت مصوب! محمد می‌گوید: «برای بستری بیمار کرونایی در بخش آی‌سی‌یو گفتند ۱۰۰ میلیون تومان باید پرداخت کنید. ما فقط می‌خواهیم بیمارمان زنده بماند. پس پول را سریع پرداخت کردیم.»

پذیرش یکی از بیمارستان‌های خصوصی می‌گوید: هزینه هر شب بستری در بخش ICU هشت میلیون تومان است. این در حالی است که براساس تعرفه‌های درمانی امسال، هزینه هر شب بستری در بخش ICU بیمارستان خصوصی، حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است! اما حالا قیمت‌ها ۳برابر شده است.

اما ظرفیت تخت‌های بیمارستان خصوصی هم پر می‌شود. اینجاست که بیمارستان‌های خصوصی پیشنهاد دیگری برای بیماران دارند؛ «می‌توانید بیمار کرونایی خود را در خانه نگه دارید.» بستری در خانه با همان شرایط بیمارستان شبی ۵ میلیون. ۱۰روز بستری در خانه حدود ۵۰ میلیون تومان می‌شود.

شلوغی بیمارستان‌ها و نبود تخت خالی تنها یک راه پیش پای برخی بیماران می‌گذارد؛ تماس با برخی شرکت‌ها که آگهی مراقبت ویژه از بیماران کرونایی در خانه داده‌اند. چون زمان انتظار برای پذیرش در بیمارستان مشخص نیست. شاید یک روز، شاید هم چند روز. در این مدت اما ممکن است پیشرفت بیماری، ریه را درگیر کند.

ویزیت ۳٫۵ میلیونی پزشک مختصص در منزل!

این شرکت‌ها مدعی‌اند که بیمارستان را به خانه می‌آورند با همه امکانات و تجهیزات. مسئول یکی از این شرکت‌ها به تجارت‌نیوز می‌گوید: هرچه در بیمارستان هست، ما در خانه برایتان فراهم می‌کنیم. «چند پزشک لازم است که بیمار را ویزیت کنند. هزینه یکبار ویزیت پزشک متخصص عفونی ۲ میلیون تومان است. ویزیت متخصص قلب ۳.۵ میلیون تومان و پزشک بیهوشی هم ۱.۵ تا دو میلیون تومان است.»

این یعنی ویزیت سه پزشک متخصص در منزل برای بیمار حدود ۷ میلیون تومان هزینه دارد. این در حالی است که براساس تعرفه‌های ابلاغی سال ۱۴۰۰ هزینه ویزیت یک متخصص یا فوق تخصص از ۸۵ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان است. البته در مطب. اما برخی از اپلیکیشن‌های سلامت هم گزینه ویزیت در منزل را دارند و هزینه ویزیت پزشک متخصص ۶۰۰ هزار تومان است!

کد خبر 618357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار