رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت از تزریق واکسن کرونا برای ۱.۴ میلیون نفر معلم و کادر مدارس کشور ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده خبر داد.

واكسن كرونا - تزريق

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت امروز (۱۰ مرداد) در حاشیه مراسم آغاز واکسیناسیون فرهنگیان کرمانشاه با اشاره به شروع واکسیناسیون معلم‌ها و کادر اجرایی مدارس در سراسر کشور گفت: در تلاشیم تزریق دوز اول واکسن معلم‌ها و کادر اجرایی مدارس ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده به اتمام برسد و پس از آن تزریق دوز دوم شروع شود.

او با اشاره به در حال انجام بودن واکسیناسیون معلمان و کادر اجرایی مدارس توضیح داد: همه معلم ها و کادر مدارس که حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارند، چه در مدارس دولتی و چه غیردولتی مشمول طرح واکسیناسیون خواهند بود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: در تلاشیم کار واکسیناسیون این افراد هرچه سریع‌تر به اتمام برسد، چون در موعد بازگشایی مدارس هستیم و باید آموزگاران و کادر مدرسه از ایمنی لازم برخوردار شوند.

گویا در ادامه با اشاره به اینکه سرعت عمل در واکسیناسیون خیلی اهمیت دارد، گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا مجددا در حال تاخت و تاز است و موج پنجم بیماری را شاهد هستیم باید کار واکسیناسیون تسریع شود.

او روال فعلی واکسیناسیون را خوب ارزیابی کرد و افزود: اگر با روال کنونی واکسیناسیون انجام شود، امیدواریم در زمان کمی گروه‌های مختلف علیه بیماری واکسینه شوند.
 

کد خبر 618084

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها