رئیس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران تاکید کرد: الگوی کرونا در کشور به سمت افراد جوان‌تر سوق پیدا کرده است و آنها بیشتر در معرض نوع شدید بیماری و مرگ ناشی از کرونا قرار دارند.

کرونا در ایران - جوانان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر سید محمد جزایری رئیس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران اظهار کرد: در پیک‌های گذشته افراد مسن بیشتر به نوع شدید و مرگ ناشی از کرونا مبتلا می شدند، اما در حال حاضر این رویه تغییر پیدا کرده و افراد جوان‌تر به سمت بیماری شدید یا مرگ و میر سوق پیدا می کنند.

عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: شواهد عینی و بررسی های اجمالی هم این موضوع را تایید می کند که در حال حاضر سنین پایین بیشتر دچار بیماری شدید و مرگ ناشی از کرونا می شوند و به همین دلیل جوانان باید بیشتر مراقب باشند.

رئیس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران بیان کرد: با توجه به روند واکسینه شدن افراد سالمند و گروه های پرخطر، این الگو در بیشتر کشورهای دنیا هم مشاهده می شود و فقط مختص ایران نیست.

وی افزود: واریانت های جدید ویروس کرونا با تنوع مختلف در کشور ما در حال گردش است. اگرچه اطلاع دقیقی از درصد مبتلایان به گونه های مختلف نداریم، ولی مطمئن هستیم واریانت های انگلیسی و هندی به وفور در کشور در گردش است.

جزایری تاکید کرد: مردم در کنار تزریق واکسن همچنان باید توصیه های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست ها را رعایت کنند.

وی گفت: روند واکسیناسیون در کشور بیشتر شده و باید شتاب بیشتری گیرد، اما این موضوع به معنی ساده‌انگاری مردم به خصوص جوانان نیست. همه باید توصیه های بهداشتی را همچنان به دقت رعایت کنند.

جزایری خاطرنشان کرد: تجربیات کشورهای پیشرفته نشان داده با ساده‌انگاری و رعایت نکردن توصیه های بهداشتی، با وجود واکسینه کردن بخش عمده ای جمعیت، باز هم دچار مشکلات جدی شدند.

کد خبر 618065

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار