جمعیت هلال احمر کشورمان با صدور اطلاعیه‌ای به حواشی و شایعات مطرح شده درباره تابعیت و درخواست تابعیت مدیران این جمعیت در برخی از کشورها پاسخ داد.

جمعیت هلال احمر

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، در اطلاعیه جمعیت هلال احمر که با امضای روح‌الله استاک، مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی این جمعیت در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، آمده است: «جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگ‌ترین نهاد غیردولتی و بین‌المللی بر اساس منشور جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر و به جهت کاهش آلام بشری در ۱۴ نقطه جهان، مراکز بهداشتی و درمانی دارد که مسئولان جمعیت در همه دوره‌ها، طبق اصول حاکم بر برخی از این مراکز، به عنوان مدیرعامل یا عضو هیات مدیره شناخته شده‌ و برای بازدید و انجام امور مالی و اداری به این مراکز رفت و آمد داشته‌اند.

لذا پیرو اطلاعیه قبلی متذکر می‌شود که هیچ‌کدام از مسئولان ارشد جمعیت تابعیت کشورهای دیگر را نداردو تاکنون نیز هیچ درخواستی برای تابعیت به کشورهای خارجی نداده‌اند. ضمن اینکه درخواست ها نظارتی و امنیت در تمام رده‌ها و شئونات اداری و مدیریتی جمعیت اشراف کامل داشته و رسانه‌ها در صورت هرگونه ابهام در مورد مطالب فوق می‌توانند استعلام لازم را از نهادهای نظارتی اخذ کنند.

در پایان این اطلاعیه نیز خطاب به رسانه‌های شایعه‌پرداز آمده است که بدیهی است در صورت ادامه انتشار اخبار کذب در این خصوص مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.»
 

کد خبر 617922

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار جامعه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار