مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تهیه و توزیع سیم‌کارت دانش‌آموزی توضیح داد.

آموزش از راه دور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مهندس محمود حبیبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: هدف از طراحی سیم‌کارت ها صیانت از دانش‌آموز در فضای مجازی است تا از محتوای آموزشی مناسب بهره‌مند شوند.

او گفت: پیش‌نویس طرح آماده شده و در مرحله آمادگی برای امضای دو وزیر ارتباطات و آموزش و پرورش است. این احتمال وجود دارد که طرح این هفته به امضای دو وزیر برسد که در هر صورت اگر محقق نشد، برای دولت بعدی باقی می‌ماند.

وی افزود: تهیه و توزیع سیم‌کارت دانش‌آموزی موضوعی است که چندان به تغییر دولت‌ها بستگی ندارد و سیاستی است که باید اجرایی شود.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا تهیه سیم‌کارت برای همه دانش آموزان اجباری خواهد بود؟ گفت: این اقدام بر اساس درخواست اولیاء صورت می‌گیرد و اجباری نیست که همه دانش‌آموزان موظف به داشتن سیم‌کارت باشند. وبسایتی طراحی خواهد شد و خانواده‌هایی که تمایل داشته باشند، می‌توانند ثبت‌نام کنند.

حبیبی درباره آمادگی آموزش و پرورش برای تامین این حجم از سیم‌کارت برای دانش آموزان اظهار کرد: این فرایند، مرحله به مرحله جلو می‌رود و ممکن است همه دانش‌آموزان مایل به دریافت آن نباشند. پیش‌بینی ما این است که در فاز اول شاید ۱۰ درصد دانش‌آموزان بخواهند سیم‌کارت دریافت کنند که برای تهیه این تعداد مشکلی وجود ندارد.

این مسئول درباره هزینه اینترنت شاد در سال تحصیلی آینده نیز گفت: به لحاظ فنی اگر شبکه شاد به‌عنوان کمکی و مکمل در کنار آموزش حضوری استفاده شود که حتماً این‌گونه هم خواهد بود، در کنار بازگشایی مدارس، آمادگی لازم را برای انتقال اطلاعات دانش‌آموزی و تشکیل کلاس در شاد داریم.

حبیبی گفت: هر قاعده‌ای برای شاد در نظر بگیرند، برای سیم‌کارت ها هم همینگونه است؛ اگر استفاده از شاد رایگان باشد، اینترنت سیم‌کارت‌ها هم همین‌طور خواهد بود.

کد خبر 617789

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار