در هفته گذشته در حالی که آمارها نشان‌دهنده کاهش یک درصدی ترددهای بین استانی وسایل نقلیه بودده اما تعداد خودروهای پلاک شخصی ثبت شده در محورهای مواصلاتی مختلف بیشتر هم شده است.

ترافیک جاده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، در هفته نخست مرداد ماه و براساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت راه های کشور از تحلیل وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی یکم تا هفتم مرداد ماه، متوسط تردد روزانه بین استانی یک میلیون و ۶۴۸ هزار و ۷۱ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش و نسبت به هفته قبل از آن، یک درصد کاهش را داشته است.

آخرین وضعیت سفرهای بین شهری در شرایط کرونا

البته آمارهای دیگری نشان می‌دهد که مردم سفرهای خود را در این ایام کاهش ندادند چرا که در همین بازه مورد بررسی حدود ۹ میلیون و ۱۴۵ هزار پلاک یکتا (هر پلاک یکبار در نظر گرفته شده باشد) در محورهای مواصلاتی مشاهده شده که بیشتر از همین آمار در هفته پایانی تیر ماه بوده است.

آخرین وضعیت سفرهای بین شهری در شرایط کرونا

 این خودروها عمدتا متعلق به استان‌های تهران و البرز با سهمی بیش از ۲۰ درصد بوده و پس از آن خودرو استان‌های خراسان رضوی، فارس، اصفهان، مازندران و گیلان در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

از سوی دیگر ورود و خروج وسایل نقلیه در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که ترددها در در استان‌های هرمزگان ۹ درصد، یزد هشت درصد، کرمان هفت درصد و کرمانشاه پنج درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافت و در استان‌های سمنان، اردبیل و مازندران به ترتیب ۱۰ درصد، پنج درصد و چهار درصد کاهش یافته است.

آخرین وضعیت سفرهای بین شهری در شرایط کرونا

همچنین مقایسه همین آمار نسبت به سال گذشته  بیانگر بیشترین کاهش تردد در استان‌های مازندران با منفی ۱۱ درصد و قزوین، البرز و اصفهان با منفی هشت درصد بود و در استان های خراسان رضوی با ۱۱ درصد،  هرمزگان با ۱۰ درصد، گلستان با ۹ درصد، سمنان با ۹ درصد و خوزستان با هشت درصد بیشترین افزایش تردد را تجربه کرده‌ است.

کد خبر 617724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار