جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی روز چهارشنبه (دیروز) در یک کارخانه در ایالت پنسیلوانیا نام باراک اوباما و دونالد ترامپ را قاطی کرد.

بایدن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس در شرایطی که مخالفان جمهوری‌خواه جو بایدن بارها درباره وضعیت سلامت جسمی و ذهنی رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داده‌اند، سخنرانی بایدن در پنسلوانیا و گاف او درباره اوباما و ترامپ خبرساز شده است.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی روز چهارشنبه (دیروز) در یک کارخانه در ایالت پنسیلوانیا نام باراک اوباما و دونالد ترامپ را قاطی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، «این یک موضوع شناخته شده است که رئیس‌جمهور ۷۸ ساله ایالات متحده به دادن مستعد گافهای لفظی و لغزش زبان است و معمولاً به همین خاطر توسط برخی از افراد در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد یا تمسخر قرار می‌گیرد».

بایدن روز چهارشنبه در یک کارخانه شهر «لی‌های ولی» ایالت پنسیلوانیا حضور یافت و برای مردم آمریکا درباره خط مشی دولتش به منظور تقویت سیاست «کالاهای آمریکایی بخرید»، سخنرانی کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا که به مدت هشت سال به عنوان معاون رئیس‌جمهور این کشور در دولت باراک اوباما حضور داشت، در بخشی از این سخنرانی نام اوباما و دونالد ترامپ را با هم قاطی کرد.

بایدن گفت: «در سال ۲۰۰۹ در جریان دوره به اصطلاح رکود بزرگ، رئیس‌جمهور وقت از من خواست مسئول مدیریت این بخش شوم، رئیس‌جمهور وقت ترامپ (از من خواسته بود)».

رئیس‌جمهور ۷۸ ساله و دموکرات آمریکا بلافاصله متوجه اشتباه خود شد و در تلاش برای اصلاح آن گفت: «معذرت می‌خواهم، اشتباه لُپی شد نام رئیس‌جمهور سابق را بردم او بود که باعث ...خوب ولش کن. رئیس‌جمهور اوباما زمانی که من معاون رئیس‌جمهور بودم از من خواست مدیریت آن را برعهده بگیرم».

کد خبر 617510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار