کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال بارش باران شبانه در ارتفاعات استان تهران خبر داد.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی هوای کشور گفت: برای دو روز آینده گیلان، مازندران، اردبیل، برخی از مناطق آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، زنجان، خراسان شمالی، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را دارند.

وی افزود: در این مدت دریای خزر مواج است و سایر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار دارد. بارش‌ها در این مناطق تا هفته آینده ادامه دارد اما از شدت آن کاسته می‌شود.

گودرزی تاکید کرد: تا چند روز آینده، شمال‌شرق، شرق، جنوب شرق، بخش‌هایی از مرکز کشور وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک را دارند. شدت این وزش‌ها برای نوار شرقی سیستان و بلوچستان، منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی است که باعث کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی این مناطق خواهد شد.

این کارشناس با بیان این‌که آب‌های جنوب کشور تا چند روز آینده مواج است، خاطرنشان کرد: در تهران تا چند روز شاهد آینده وزش باد خواهیم بود و دمای آن به ۳۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

او درباه پیش‌بینی هوای تهران هم گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد است و در شب وزش باد شدید و احتمال رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.  آسمان تهران نیمه ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد است و در شب وزش باد شدید و احتمال رگبار باران پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما در پایتخت ۳۷ و ۲۵ درجه خواهد بود. بیشینه و کمینه دما در پایتخت ۳۷ و ۲۵ درجه خواهد بود.

او همچنین گفت: خنک‌ترین دمای مراکز استان متعلق به اردبیل با ۱۲ درجه سانتی‌گراد و شهرکرد با ۱۳ درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین مرکز استان نیز اهواز با ۵۰ درجه سانتی‌گراد و بوشهر با ۴۷ درجه سانتی‌گراد است.

کد خبر 617481

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار