محمود رجبی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: دولت اسلامی موظف به اعمالی است که مردم را به بهشت ببرد و از سقوط در جهنم بازدارد.

رجبی محمود

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه مسئله‌ غدیر بخشی مهم از طرح کلی و نقشه‌ی راه اسلام است که ریشه‌ الهی، قرآنی و روایی دارد، اظهار داشت: این روز متعلق به همه‌ مسلمانان است که با ابلاغ عمومی ولایت، سرنوشت امت اسلامی ترسیم می‌شود.

وی افزود: این حادثه‌  عظیم و مهم تاریخی منشأ وحدت  مسلمانان جهان در اندیشه و عمل در طول تاریخ است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: سکولاریسم درجات، ابعاد و مراتبی دارد که نصب علی علیه‌السلام در روز عید غدیر، همه‌ مراتب و درجات یا ابعاد آن را نفی می‌کند. 

وی گفت: کنار زدن علی علیه‌السلام از منصب امامت و ولایت جامعه در صدر اسلام، نقطه‌ آغاز سکولاریسم در جامعه‌ اسلامی است. نصب آن حضرت به ولایت، خط بطلان کشیدن بر سکولاریسم در همه‌ ابعاد و اشکال آن به‌ویژه جدایی دین از سیاست و حکومت است. 

آیت الله رجبی خاطرنشان کرد: نصب امیرالمؤمنین به‌ معنای فراگیری قلمرو دین نسبت به دنیای مردم است و همه‌ امور اجتماعی باید در چارچوب طرح مدیریتی و هدایتی دین جریان یابد. سیستم حکومتی بخشی از نقشه‌ راه جامع دین برای سعادت دنیا و آخرت مردم است. 

وی گفت: طبق بیانات و آموزه‌های اسلامی، دولت اسلامی موظف به اعمالی است که مردم را به بهشت ببرد و از سقوط در جهنم بازدارد. 

آیت الله رجبی اضافه کرد: حکومت اسلامی وظیفه‌ تأمین سعادت دنیوی و اخروی افراد جامعه را براساس آموزه‌های اسلامی و در چارچوب آن به‌عهده دارد، زیرا علاوه بر اقتضای تأسیس حکومت اسلامی، در متن دین، برای حکومت اسلامی وظایفی در این زمینه تعیین شده است.

کد خبر 617201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار