رئیس مرکز اورژانس تهران درباره ویدئویی که در فضای مجازی پخش شده و نشان‌دهنده این است که آمبولانس‌ها به دلیل خالی نبودن تخت‌های بیمارستانی، بیماران خود را پیاده نمی‌کنند و در حیاط بیمارستان منتظر خالی شدن تخت هستند، توضیح داد.

کرونا در ایران - اورژانس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از میزان، پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران در واکنش به ویدئویی که در فضای مجازی پخش شده و نشان‌دهنده این است که آمبولانس‌ها به دلیل خالی نبودن تخت‌های بیمارستانی بیمار خود را پیاده نکرده و در حیاط بیمارستان منتظر خالی شدن تخت هستند، گفت: بیمارستان‌ها باید دارای سیستم دینامیکی باشند که بتوانند کار بیماران ترخیصی را زودتر انجام دهند و ترخیص بیماران را به ساعت ۲ بعدازظهر نکشانند تا تخت‌ها زودتر خالی شوند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بیمارستان‌ها در حال حاضر به شدت شلوغ هستند، ادامه داد: من این موضوع را انکار نمی‌کنم که آمبولانس‌های ما بیش از حد معمول در بیمارستان‌ها معطل می‌شوند، ولی این طور نیست که سرگردان و در حال انتقال بیمار از بیمارستانی به بیمارستان دیگر باشند.

رئیس مرکز اورژانس تهران با بیان اینکه بیمارستان‌ها باید همکاری بیشتری حداقل در بخش اورژانس داشته باشند و تخت‌ها را زودتر خالی کنند تا ما سریع‌تر به سایر بیماران رسیدگی کنیم، در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت آمبولانس‌ها در تمام بیمارستان‌ها همین گونه است، گفت: خیر، در تمام بیمارستان‌ها وضعیت اینگونه نیست و یکسری از بیمارستان‌های اصلی این شرایط را دارند. به نظر می‌رسد این تصاویر مربوط به بیمارستان سینا باشد که یکی از بیمارستان‌های مرجع و اصلی است و تعداد زیادی از بیماران را پذیرش می‌کند.

روزانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ بیمار را به بیمارستان‌ها منتقل می‌کنیم

صابریان در پاسخ به این سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر تخت خالی در بیمارستان پیدا نشود، آمبولانس تا چه زمانی پشت در بیمارستان منتظر می‌ماند، اظهار کرد: بیمارستان‌ها معمولا بعد از گذشت مدتی چند تحت را خالی می‌کنند و این طور نیست که آمبولانس‌ها خیلی معطل بمانند. ما روزانه انتقال بسیار بالایی داریم و طی روز حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ بیمار را به بیمارستان‌ها منتقل می‌کنیم که واقعا آمار بسیار بالایی است و از آنجایی که اغلب آن‌ها وضعیت ثابتی ندارند یا دچار سکته شده‌اند یا اینکه مشکلاتی دارند که حتما باید سریعا به آن‌ها رسیدگی شود، انتقال آن‌ها به بیمارستان ناگزیر است.

رئیس مرکز اورژانس تهران در پاسخ به این سوال که آیا تمام این آمبولانس‌ها برای انتقال بیماران مبتلا به کرونا منتظر خالی شدن تخت هستند یا اینکه در بخش‌های دیگر چنین مشکلاتی وجود دارد، توضیح داد: در این تصاویر مشخص نیست که این آمبولانس‌ها حامل بیماران مبتلا به کرونا هستند یا در حال انتقال بیماران دیگر نظیر بیماران تصادفی، مشکلات قلبی و عروقی و... هستند و من نمی‌توانم به طور قطعی بگویم که این معطلی‌ها تنها به بیماران کووید ۱۹ مربوط می‌شود.
 

کد خبر 616923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار